Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy bankban lehet több számlát...

Egy bankban lehet több számlát is nyitni, van korlátozása hogy hány számlája lehet egy embernek?

Figyelt kérdés
2019. nov. 10. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Nincs korlát, akár az összes banknál nyithatsz számlát..
2019. nov. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Semmi értelme, mert számlánként kell fizetni a számlavezetési díjat, az esetleges bankkártya-díjat és ha van egyéb díjakat.
2019. nov. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet. De mi a cél vele?
2019. nov. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És ilyenkor más-más kártyát adnak?
2019. nov. 10. 13:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi a cél? Egy számlához is lehet több kártya, sőt kártya nélkül is lehet sulzáád
2019. nov. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Reálisan 2 dolog jut eszembe.

Az egyik, hogy a pénzedet ki akarod menteni, pl. vállalkozásból, vagy házasságból.

Ismertem egy ilyet, titkos számlát nyitott, hogy a felesége ne tudjon róla. A levelekket másik címre kérte. Vicces vége lett a történetnek...

Egy esetleges válásnál a titkos számlákat nem vallanád be, így azokon nem kéne osztozkodni.


A másik, de ebben nem vagyok egészen biztos: egy bankcsőd esetén az állam elég kicsi összegre vállal kezességet. Pár éve volt egy bankcsőd, vagy végül nem is lett belőle nagy baj, már nem melékszem, valamelyik kelet-magyarországi regionális banknál voltak gondok. Utána elterjedt ugyanez az Erstéről, és mindenki rohant kivenni a pénzét.

Akkor, ha jól emlékszem, valami 3 millió körüli összegről beszéltek, amit az állam ilyenkor áll, a többit bukod.

Na most ezt nem tudom, hogy ez számlánként, szerződésenként, vagy személyenként van-e.

Ha szerződésenként, és neked mondjuk van 20-30 milliód, akkor ezt több szerződéssel ki tudod játszani.

Ha 500 milliód van, akkor már nem ilyen egyszerű.

Ha meg fejenként van ez az összeg, akkor kár kínlódni, mindenképpen buksz.

De azért bankcsődről nem nagyon hallottunk még itthon, amiben emberek elvesztették volna mindenüket.

2019. nov. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

6-os: reálisan elég sok hülyeséget írtál...

Ha valaki titkos bankszámlát akar, akkor elég 1db pluszba.

Egy esetleges válásnál nem bevallásos alapon megy az, hogy kinek mennyi pénze van - ha minden pénze Magyarországon van.

Bancsőd esetén az állam nem 3millió forintig, hanem 100ezer euróig (most épp kb. 33millió Ft) vállal "kezességet" (ha már így hívtad)

Ha van 500milliója a kérdezőnek, akkor nem a gyk-n írogat, pláne nem ilyen általános iskolás szintű kérdést, úgy tűnik alap pénzügyi tudással sem rendelkezik.

"Bankcsődről nem nagyon hallottunk még itthon" - akkor ezek szerint max tizenegynéhány éves lehetsz (Postabank, Reálbank, NHB, stb., stb...)

2019. nov. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg te írkálsz ostobaságokat, és még flegma is vagy mellé.


Válás - csak a szüleim példáját ismerem, de igen, bevallásos alapon ment.

Nem kérdezte le senki sehol tudtommal, hogy van-e még bankszámlájuk valahol. Mondjuk nem is volt, de nem is hallottam még ilyenről.


Nem, nem vagyok tizenéves. A Postabank ügyfelei most Erste ügyfelek, a másikról még soha nem is hallottam. Nem vagyok pénzügyi szakember. De nekem ez nem tesz hitelessé, hogy beírtad google-ba, hogy bankcsőd, és most itt fellengzősködsz vele.


Az összegre akkor rosszul emlékeztem. Na bumm.

Kiemeltem kb 3x, hogy nem vagyok biztos az összegben, de emiatt is oltogatsz.

Szóval ok, több az összeg, de ne írjunk már ilyet, hogy akinek 500 milliója van, az ezekkel biztos tisztában van.

Tudod te, hány atomgazdag ostoba ember van?

Nem sztorizgatok, gondoljunk csak olyanra, aki közszereplő: Győzike. Egy értelmes gondolata nincs, egy összetett mondatot nem tud megalkotni. Szerinted tisztában van vele, vagy tisztában volt ezekkel a dolgokkal korábban? Ugyanmár... Az ügyvédei tudták, akiket jól megfizetett. És ilyenből rengeteg van.

A meggazdagodáshoz van több lehetőség. Van, aki tanul, és kitartó. Van, aki örököl. Van, akinek van egy szuper ötlete. És van, aki sötét, mint a föld, de gátlástalan. Meg vannak ezeknek a kombói.

Nem ért minden gazdag ember a pénzügyekhez. Ez az állítás is csak azt támasztja alá, hogy nagyot akartál mondani, de valójában nem vagy képben.

2019. nov. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A szüleid egymás között intézték, akkor bevallásos alapon működik. De ha olyanok válnak el, akiknek 500milliójuk van, akkor ügyvéd is van és akkor nem úgy működik.

Hogy jön az ide, hogy Erste megvette a Postabankot? Bankcsődökről volt szó és a Postbank és még néhány általad nem ismert bank még csődbe ment, tehát nem igaz, hogy nem voltak bankcsődök Magyarországon. A Reálbank se egy pici helyi bank volt.

Az egy dolog, ha valaki rosszul emlékszik arra, hogy mennyi a betétbiztosítás (hmmm... mennyi is... 10 vagy 20 millió nem emlékszem...), de 3 millió és 33millió között van kis különbség. Előbbinél több a lakosság min. 3/4-ének van, utóbbitól több jóval kevesebbnek. Ha valakinek tanácsot adok és nem tudom pontosan, akkor 10mp utánanézni.

Nyugodj meg, az 500millió Ft-tal rendelkező buta gazdagok se a gyk-n érdeklődnek, hanem van könyvelőjük vagy ha illegálisan szerzik, akkor olyan emberük, aki ért a pénzügyekhez, de biztos lehetsz benne, hogy nem a gyk-n kérdezősködnek, hogy mit csináljanak az 500milliójukkal.

Ha szerinted nem így van, akkor hajrá, segíts a sok gyk-s milliárdosnak.

2019. nov. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

Már rég eltérterek a témától.


Lehet több is ugyanazon banknál. Olyan megkötés lehetséges hogy egy-egy bankszámla típus lehet hogy korlátozva van, hogy csak abból egyet lehet csak nyitni. Mert nagyon kedvező díjú. A junior számlák is sok banknál ilyenek.



Vannak viszont egyes bankoknál csomagok is.

Az első számlát követően nyithatsz többet, egy csomag része lesz és csak egy havi díj van. Jellemzően ez nem olcsó havidíj de ha több számlád van ennyiért úgy már leosztva nem sok.

2019. nov. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!