Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van egy 300. 000ft cofidis...

Ha van egy 300. 000ft cofidis hitele az embernek és átmenetileg nem tudja fizetni a hilet részleteit munkahely vesztés miatt?

Figyelt kérdés
A cofidisz pedig végrehajtókkal fenyegetőzik, ez pontosan mit jelent, ők nem mondják el, csak folyton ezzel fenyegetőznek.

2019. márc. 28. 06:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Ami a neveden van az le lesz foglalva el lesz adva, majd jön a tiltás a fizudra
2019. márc. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A sorrend fordított, először a fizetést tiltják (munkahely hiányában ez nyilván nem megy), inkasszót tesznek a bankszámlára, és ha ezek az intézkedések nem hoztak eredményt, akkor mozdulhatnak rá az ingóságokra (autó, nagyobb értékű tárgyak) ingatlan, amiket lefoglalhatnak, árverezhetnek.

A végrehajtás csak bírósági tárgyalás vagy fizetési meghagyás után indulhat, előtte általában a tartozást követeléskezelőnek adják át, aki már a saját munkadíjával megemelt összeget fogja követelni.

Tárgyalni kellene a Cofidis-szel halasztásról, kisebb törlesztőrészletről, mielőtt minderre sor kerülne, illetve ha már követeléskezelőnél van az ügy, velük kell egyezkedni.

2019. márc. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

És ha az érintett a barátnőm, aki nálam lakik, de az érték tárgyaink az enyémek?

Kocsi az ok, az a nevemen van, de tv, számítógép, laptop

2019. márc. 28. 08:21
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, mekkora a törlesztő, de szerintem jobban járnátok, ha átmenetileg Te fizetnéd a törlesztőt és a barátnőd nagyon sürgősen munkát keresne 8amúgy elvileg a munkaügyi központban ios kaphat álláskeresési támogatást - már ha volt az elmúlt 3 évben 360 nap biztosítotti jogviszonya.

A következőképpen néz ki ugyanis a dolog: ha nem fizetitek a törlesztőt, akkor felmondják a szerződést és egy összegben követelik a pénzt. Mivel nem fizettek, ezért ezt átadják követeléskezelőnek, aki fizetési meghagyást fog kibocsátani, de akkor már a saját munkadíjával megnövelt összeggel. pl. egy 150 ezres tartozásnál már mondjuk 200 ezret fog követelni.

ha nem mondtok ellent és nem fizettek továbbra sem, akkor életbe lép a fizetési meghagyás, végrehajthatóvá válik, átadják a végrehajtónak. A végrehajtó először megpróbál pénzt szerezni: fizetést tiltani, bankszámlát zárolni, de ezek nyilván nem vezetnek eredményre (mert nyilván nincs a barátnőd szálmáján pénz) - így jön a tárgyak lefoglalása. Az, hogy nincs a barátnőd nevén értéktárgy, az nem jelent semmit, azért még a végrehajtók meg fognak jelenni nálatok, akár többször is. Természetesen ennek a munkadíját is ráteszik az eredeti tartozásra - így a 150 ezres tartozásból már akár 300 ezer is lehet.

És nem, nem fog elévülni, mert bármilyen végrehajtói tevékenységgel életben tartható a dolog - elég akár egy bankszámla inkasszózásra irányuló cselekedet, amiről esetleg nem is tud a barátnőd és máris nem évül el a dolog.

Jelen esetben ellentmondani sem érdemes a fizetési meghagyásra, mivel papír van a tartozásról, az jogos mindenképpen, csak az időt húznátok vele, de a végén még a bírósági költségeket is rátok vernék.

Szóval okosabb lenne, ha átmenetileg Te fizetnéd és letudnátok az egészet gyorsan.

2019. márc. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Másik munkahely keresése.

vagy

Álláskeresési segély.

vagy

Alku a bankkal.


Én ebben a sorrendben csinálnám.

2019. márc. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ezzel csak az a gond, hogy én fizetem a rezsinket, kajánkat, munkába járásomat, mindent, és így is anyám segítségére szorulok, nem még az ő hitelét is bevállalni :(
2019. márc. 28. 22:08
 7/12 anonim ***** válasza:
Kell neked ilyen barátnő!
2019. márc. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A hitelt nem együtt költöttétek el?
2019. márc. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bírom ezeket a hiteles kérdéseket. Ha valaki volt olyan hülye hogy felvette a hitelt a cifidisnél akkor azt törleszteni kell vagy a nem törlesztés következményeit kell elviselni.

Javaslom valahogy fizesse a barátnőd a hitelt mert az az idő múlásával csak nőni fog.

2019. márc. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#8

Nem

#9

Igen ezt én is tudom, de cseszhetjük, ha nem tudjuk :(

2019. márc. 29. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!