Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Előtörleszteni egy évben...

Előtörleszteni egy évben bármennyiszer lehet?

Figyelt kérdés
Csak van egy bizonyos díja, minden előtörlesztésnek ugye?

2019. nov. 18. 10:18
 1/4 anonim válasza:
szerződéstől függ. Van, amit nem lehet pl 3 évig előtörleszteni. Van aminek nincs díja. Ezt csak a pénzintézet tudja megmondani nálad mi a helyzet
2019. nov. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az én szerződésemben az szerepel, hogy "Az ügyfél 12 havonta egyszer díjmentesen előtörleszthet, ha az előtörlesztés összeg nem haladja meg a 200000ft-ot"


Tehát ez azt jelenti, hogy többször is előtörleszthetek, de csak az első díjmentes, vagy nem jól értelmezem?

2019. nov. 18. 11:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Jól értelmezed.

Ha így van a feltétel, akkor neked valszeg az éri meg, hogyha elő akarsz törleszteni azt két részletben teszed.

1x 200.000-et és még egyszer a maradékot.

Ha a maradék nem túl kicsi.

2019. nov. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs kitétel arról, hogy hányszor törleszthetsz elő, akkor igen, de értelme nincs túl sok. Macera. Nálunk be kell menni a bankba, kitölteni a bejelentőt, a számlán lehetővé tenni az összeg leemelését és gyakorlatilag 1-2 napon belül eltűnik a pénz előtörlesztés címszóval. A személyes bankolást nem lehet megúszni, én ezért biztos nem mennék túl sokszor. Ilyenkor újrakalkulálják a havi törlesztőt is, amiről levelet küldenek. Értelemszerűen hülyeség ezt szétszabdalni. Szerintem évi 1-2 alkalommal törlessz elő. Ahogy írták, egyszer 200 ezer forintot díjmentesen, egyszer pedig a maradékot nagyobb összegben. Ennek általában 0,5-1%-os díja van.

Arra figyelni kell, hogy a végtörlesztésre más szabályok vonatkoznak általában.

2019. nov. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!