Hogy működik a tőzsde?

Figyelt kérdés
Elmondom, hogy én hogyan látom ezt az egészet és ti is elmondjátok, hogy hogyan is működik.Na az én fejembe ez egy nagy "piac", ahol a terméket eladó emberek árusítanak szolgáltatást.Ez nem fizikai, így meg se tudod fogni, csak ilyen láthatatlan dolog...Sok videót nézegettem a neten és mindenki a kockázatról beszél.Nem értem ebbe mi a kockázat...Amikor az értéke az adott részvénynek leesik, annyit hogy te azt mondod "most megveszem, mert megéri".Veszel belőle pl 100 db-ot, úgy hogy 1 db 2000 FT(ez mind csak példa).Az 200 000 FT, ha jó a matek...Ha a termék értéke felmegy 2500 FT-ra, akkor eladod és kapsz érte 250 000 FT-ot.Ha nem megy fel, hanem épp ellenkezőleg csökken a részvény értéke pl 1000 FT-ra, akkor várakozol, hogy növekedjen(esetleg még vásárolsz, ha potenciát látsz a termékbe).Ebben miért van kockázat?A grafikonok alapján a legtöbb részvény lefele is halad és nem csak felfele.De miután lefele haladt megvásárolják a kereskedők és így felfele fog szárnyalni.Szerintem itt az időzítésen van a hangsúly...Mikor veszed, és mikor adod el.

#tőzsde #kockázat kezelés
2019. nov. 22. 22:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
26%

Kilences,


azt hogy rövid távon kereskedsz (daytrade, skalp) vagy hosszú távra fektetsz be (hónapok évek), alapvetően két dolog határozza meg, első körben a tőkéd nagysága, másodsorban pedig a kereskedésre fordítható időd mennyisége.


Ha van 1000-10000 euród, akkor a daytrade, skalp a kifizetődőbb, még akkor is, ha ezzel jobban gazdagítod a brókert is.


Ha nagyobb tőkével rendelkezel, akkor érdemes kombinálni a rövid távú spekulációt a hosszabb távú befektetéssel.

2019. nov. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
62%

Ezzel nem értek egyet. A kettő két homlokegyenesen eltérő kategória. A hosszútávú stratégia az BEFEKTETÉS, a rövidtávú kereskedés pedig SPEKULÁCIÓ.


A buy and hold esetében nem foglalozol az árfolyammal, befektetsz és várod, hogy az idő előrehaladtával a cég értéke az előállított értékkel arányosan növekedjen, közben pedig kapod az osztalékot. Ezzel 10-20 éves időtávon elég komoly hozamokat lehet elérni, még akkor is, ha nem vagy milliárdos.


A kereskedés esetében vizsont fogadásokat kötsz a piac valamilyen irányba történő elmozdulására, egyszer bejön, máskor nem. A ststisztikák azt mutatják, hogy a kereskedés hosszútávon nem kifizetődő. Lehet, hogy egyszer-egyszer belenyúlsz a tutiba, de máskor meg hatalmasakat buksz és a kettőt egymás mellé téve már az esetek köbbségében negatív a mérleg.


Nem véletlen, hogy a világ leggazdagabb emberei, akik részvényeken gazdagodtak meg, nem kereskednek, hanem hosszútávon jövedelmező cégeket keresnek és azokba fektetnek.

2019. nov. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
26%

"A ststisztikák azt mutatják, hogy a kereskedés hosszútávon nem kifizetődő. Lehet, hogy egyszer-egyszer belenyúlsz a tutiba, de máskor meg hatalmasakat buksz és a kettőt egymás mellé téve már az esetek köbbségében negatív a mérleg."


Mondd ezt Birger Schäfermeier-nek, hátha elhiszi :D :D :D


Persze, hozzá képest sokan vagyunk "kishalak" is, akik bármikor cáfoljuk az állításod. Ugyanis, azok veszteségesek, akik szerencsejátéknak tekintik. Akik egy szakmaként tekintenek a tőzsdézésre, azok nyereségesek.



"Nem véletlen, hogy a világ leggazdagabb emberei, akik részvényeken gazdagodtak meg, nem kereskednek, hanem hosszútávon jövedelmező cégeket keresnek és azokba fektetnek."


Kereskedtek IS és befektettek IS.


Ha nincs (elég) pénzed, akkor nem tudsz úgy befektetni, hogy annak belátható időn belül) értelmes hozama legyen, ráadásul a kockázatod és a fajlagos költséged is nagyobb.


Kereskedni már 500-1000 euróval is tudsz, s lesz értelmes hozama.


Befektetni is, persze, ha 20 éves vagy, s van időd, s képes vagy minden hónapban újra és újra pénzt befektetni, portfoliót építeni..

2019. nov. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!