Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan működik az értékpapirra...

Hogyan működik az értékpapirral való kereskedés?

Figyelt kérdés
Úgyértem megveszem egy bizonyos árfolyamon az értékpapirt azt akkor meddig nem zárják le?Ha nyereségbe vagyok ezt is bármikor lezárathatom?

2013. jan. 18. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

1. Addig amíg el nem adod.

2. Igen, ha van rá vételi ajánlat.

2013. jan. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De mitől függ az értékpapir értéke és mi alapján lesz ez nyereséges!Hogy érted hogy ha van rá vevő?Nem az árfolyam ingadozástól függ?
2013. jan. 19. 13:29
 3/3 anonim ***** válasza:
56%

Mondjuk te nekem eladsz egy részvényt 10 forintért. Erre jön Peti aki nagyon szeretne venni ilyen részvényeket, és kész érte fizetni 15 forintot. Én neki el is adom 15-ért. Erre te látod hogy hoppá, ez megy fel, akarsz te is részvényt, ezért gyorsan vásárolsz a Gyuritól. A Gyuri viszont csak 16-ért akarja eladni. Hát mit tehetsz, megveszed. Másnap azt olvasod az index.hu-n hogy annak a cég az igazgatója, amelynek a részvényének a tulajdonosa vagy, úgy döntötte hogy kiugrik a vonat elé, és azt gyanúsítják lehet hogy a csőd szélén áll a cég. Erre te pánikba esel mert lehet hogy elveszíted mind a pénzed, gyorsan el akarod adni, de nincs vevő! Végül megjelenek én, és kínálok neked 1 forintot. Te gondolod jó adj 1 forintot csak hogy szabaduljak meg ettől a szartól... erre másnap kitudódik, hogy az igazgató mégsem lett öngyilkos, és látod, hogy hogyan adom el a Petinek a részvényt 11 forintért.


Így működik a tőzsde, és a számok amelyeket itt említettem, ezek rajzolják azokat a grafikonokat amelyek oly ismertek. Az okos befektető akkor ad el, amikor az ár fent van, és akkor vesz, amikor lent van.

2013. márc. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!