Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Régebben szerttettem érdekes,...

Tibor Attila kérdése:

Régebben szerttettem érdekes, szép kialakítású "Állam Kötvényre: A MAGYAR ÁLLAM 1924. ÉVI 6 1/2%-os KÖTVÉNYEI. ". Fogalmam sincs az értékéről, nyugodtan bekeretezhetem és kirakhatom a falra? Vagy keressem fel vele a MNB valamelyik, de melyik szervét?

Figyelt kérdés
csináltam 1-2 fotót, de nem tudom csatolni

2019. nov. 30. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Imgur
2019. nov. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem kell menni vele sehová, csak gyűjtői értéke van mint papírrégiség, mint értékpapírt már nem váltják be. Ha 1924-es akkor gondolom még koronaértékű, mert 1926-tól jött a pengő, ami aztán a 45-46-os hiperinflációval teljesen elértéktelenedett. A koronát még átváltották 26-ban pengőre, de a pengőt 46-ban már nem váltották forintra, akkor minden korábbi értékpapír elúszott. Már csak egy dekoratív papírdarab.
2019. dec. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!