Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek hogyan cseszett...

Szerintetek hogyan cseszett át az illető, hogy fele pénzt elvitte a bank? Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

[link]


6.000 forintról volt szó, hogy UTAL. De gondolom ez nem utalat az összeget, hanem bent egy Bank fiókba és befizetett a számlámra, ráadásul ezt Ausztriában tette. Azt hallottam, hogy másnak a számlájára befizetni, akkor a címzettől fog levonni pénzt, ezt is tegnap tudtam meg, mert eddig csak sajátomra csináltam ilyet ezek meg "utalásnak is hívták"..

Vásárolt tőlem és utalta, vagyis ezt mondta... Kaptam külföldről is, meg Pay Palről is váltottam át, minimális árfolyam különbözetet vont le...


Elkültem neki, hogy basszus tőlem ennyit vont le, meg nem erről volt szó akkor mondtam volna a Pay Palt neki. Meg elküldtem neki, hogy ez így nincs rendben, ennyiért nem tudom küldeni az árút. Ezeket a válaszokat kaptam.


Ó: Szia kedves.Ilyennel még nem találkoztam,OTP,Erste Banknak már utaltam,általában jó árfolyamon váltják.Lehet levélben jobb küldeni.Nagyon sajnálom,jellemtelen társaság.Magyarországon a hitelekkel is becsapják a népet,itt alacsony a kamat.Szép estét kivánok Jázmin.pussz

Idézett szöveg megjelenítése


Én:az enyém is Erste Bank. Ez amúgy nem úgy volt, hogy befizetted, nem a netbankban utaltad?? Azért vont le ilyen horribilis összeget?

Akkor most így mi legyen, mert nagyon kevés maradt belőle? Tudsz még fizetni, vagy adjam vissza?

Idézett szöveg megjelenítése

Normálisan bankban utaltam.Ez idáig nem volt gond még,mert amit én a gépbe beírok összeget azt a címzett megkapja.Valami más történhetett.Legközelebb címre fogom küldeni,ott meglesz,már küldtem úgy.Nekem nincs netbankom,de azt nem is akarok.Nem bízom meg abban,egy ismerősöm számláját megcsapolták így hogy neten fizetett valamit.

Idézett szöveg megjelenítése

Akkor igen, ezért volt...

Az kártyás fizetés volt, ahol a kártya adatait kell megadni, ezt csak megbízható oldalakon szabad, való igaz. Ha magánszemélynek utalsz, akkor nem látja az adataidat, csak a bankszámlaszámodat, de azzal nem tud mrgcsapolni, csak pénzt küldeni neked esetleg. Netbank meg az egyik legjobban őrzött dolog a világon. Azt már hallottam, hogy ha másnak a számlájára befizetsz, akkor vonnak le díjat, na de ennyit...

Ha tudtan volna, hogy így akarod, akkor mondtam volna a Pay Palt... Vagy bármit.

Nem rád haragszom, ne értsd félre!

Idézett szöveg megjelenítése



Ő: Tudom,de dühítő,és kellemetlen.Van hogy a családnak is küldök így,de soha nem vonnak le.Nálam van egy számlavezetési díj,más nem.Itt a pénzlevétek miatt sem vonnak le.


2019. dec. 3. 20:13
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a bank hibája, de ezt neki kellene fizetnie...


Nem hivatalos dologról van szó, úgyhogx ha nem fizeti ki a fent maradó összeget, nem küldöm el.

2019. dec. 3. 20:14
 2/18 A kérdező kommentje:

Szerintem ezt nem nekem kellene lenyelnem, főleg, hogy nem is tájékoztatott előre, azt id utólag mondta, hogy Ausztriába kellene postázni.

Saját banknál itt is ingyenes a pénzfelvét stb. Gőze nincs neki. Mert ha Pay palen küldi, vagy ő utal, megcsapolom a számláját 😂🤷🏼‍♀️

2019. dec. 3. 20:23
 3/18 anonim ***** válasza:
39%
Ne küldd el az árut, de ugyanolyan módon utald vissza a pénzt! Igy semmi követelni valója nem lehet rajtad.
2019. dec. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ugyanolyan módszerrel... De ha szólt vopna, hogy mire készül...


Szerintetek sem kellene ezt lenyelnem, ugye?

2019. dec. 3. 21:00
 5/18 anonim ***** válasza:
2019. dec. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Értem, én tudtam, hogy nincs devizaszámlám...


Nyeljem le én? Arról sem tudtam, hogy devizában küldi, itt forintot ír, de előtte írta, hogy 60 Euro. Mondtam volna neki. Vagy hogy pay pal, de ott meg leránolom, tuti.



Nyeljem le én?? Mert nem tájékoztatott...

2019. dec. 3. 21:44
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Ennyire szeretsz dolgokat nyelni, hogy minden válaszodban megemlíted?
2019. dec. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem az Erstéé, mert nem devozában kellett volna utalni, előtte forintról beszélt... Meg másrésut nem sok mindenkinek van alapból devizaszámlája, azt külön nyitni kell...

Akkor meg az övé. Vagy küldte volna Pay Palen prá forint áf veszteség lett volna... De nem.


Akármilyen számlmá van vont volna le....



Meg egyébként az a diákszámla nem ér semmit, ugyaanúgy van számlavezetési díj, minden.... Csak az első évben nem. Még egy pin módosításért is levon 800 ft-ot. Meg dillettánsok ülnek a bankban is...

2019. dec. 3. 22:08
 9/18 anonim ***** válasza:

Oké, de a másik fél az honnan tudná hogy neked mennyit vonnak le? És főleg mi köze hozzá? Meg hogy tudod bizonyítani neki hogy amiatt vontak le, nem más tranzakció miatt.

Utald vissza neki, vagy károld el. Meg kérdezd meg a bankot hogy mi melyik módszer neked mennyibe kerül, hogy tisztában legyél vele.

2019. dec. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Honnan tudná, elküldtem neki... Meg ő azt mondta nekem előre "6.000 forintot fogok utalni", nem azt, hogy "60 eurót fizetek be a számládra Ausztriában".


Ő cseszte el, mert Euróban küldte. Láttátok, Pay Pal nem jó, mett ki fogják fosztani... Szerimtem ez is az ő költsége, főleg, hogy nem így mondta. Kb. senkinek nincs devizabetét számlája, azt úgy kell nyitni. Meg kellett volna kérdezni-e van-e devizabetét számlád??


Egy szóval nem említette, higy Euróban küldi, meg befizet a bankban, mert huu de biztonságos.

2019. dec. 4. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!