Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek hogyan cseszett...

Szerintetek hogyan cseszett át az illető, hogy fele pénzt elvitte a bank? Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

[link]


6.000 forintról volt szó, hogy UTAL. De gondolom ez nem utalat az összeget, hanem bent egy Bank fiókba és befizetett a számlámra, ráadásul ezt Ausztriában tette. Azt hallottam, hogy másnak a számlájára befizetni, akkor a címzettől fog levonni pénzt, ezt is tegnap tudtam meg, mert eddig csak sajátomra csináltam ilyet ezek meg "utalásnak is hívták"..

Vásárolt tőlem és utalta, vagyis ezt mondta... Kaptam külföldről is, meg Pay Palről is váltottam át, minimális árfolyam különbözetet vont le...


Elkültem neki, hogy basszus tőlem ennyit vont le, meg nem erről volt szó akkor mondtam volna a Pay Palt neki. Meg elküldtem neki, hogy ez így nincs rendben, ennyiért nem tudom küldeni az árút. Ezeket a válaszokat kaptam.


Ó: Szia kedves.Ilyennel még nem találkoztam,OTP,Erste Banknak már utaltam,általában jó árfolyamon váltják.Lehet levélben jobb küldeni.Nagyon sajnálom,jellemtelen társaság.Magyarországon a hitelekkel is becsapják a népet,itt alacsony a kamat.Szép estét kivánok Jázmin.pussz

Idézett szöveg megjelenítése


Én:az enyém is Erste Bank. Ez amúgy nem úgy volt, hogy befizetted, nem a netbankban utaltad?? Azért vont le ilyen horribilis összeget?

Akkor most így mi legyen, mert nagyon kevés maradt belőle? Tudsz még fizetni, vagy adjam vissza?

Idézett szöveg megjelenítése

Normálisan bankban utaltam.Ez idáig nem volt gond még,mert amit én a gépbe beírok összeget azt a címzett megkapja.Valami más történhetett.Legközelebb címre fogom küldeni,ott meglesz,már küldtem úgy.Nekem nincs netbankom,de azt nem is akarok.Nem bízom meg abban,egy ismerősöm számláját megcsapolták így hogy neten fizetett valamit.

Idézett szöveg megjelenítése

Akkor igen, ezért volt...

Az kártyás fizetés volt, ahol a kártya adatait kell megadni, ezt csak megbízható oldalakon szabad, való igaz. Ha magánszemélynek utalsz, akkor nem látja az adataidat, csak a bankszámlaszámodat, de azzal nem tud mrgcsapolni, csak pénzt küldeni neked esetleg. Netbank meg az egyik legjobban őrzött dolog a világon. Azt már hallottam, hogy ha másnak a számlájára befizetsz, akkor vonnak le díjat, na de ennyit...

Ha tudtan volna, hogy így akarod, akkor mondtam volna a Pay Palt... Vagy bármit.

Nem rád haragszom, ne értsd félre!

Idézett szöveg megjelenítése



Ő: Tudom,de dühítő,és kellemetlen.Van hogy a családnak is küldök így,de soha nem vonnak le.Nálam van egy számlavezetési díj,más nem.Itt a pénzlevétek miatt sem vonnak le.


2019. dec. 3. 20:13
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Azóta utánéztem, minden bank von le díjat, ha forintszámlára jön. Ez azért történt, mert Euro alapú számláról utalt, Eurot.


Ha elmondta volna, hogy erre készülyakkor szólok, hogy ne. Mikor kiderítettem véletoen, hogy Ausztria, akkor is azt mondta, hogy dorintban utal....


Véletlenül sem az én hibám. Azontúl, hogy rablás. Devizaszámlám meg nincs, de ha lenne se úgy kérdezte, mert forintban utal...

2019. dec. 4. 15:07
 12/18 anonim ***** válasza:
Az vevő korrekt volt, ez a te sarad.
2019. dec. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

És milyen 60 euróról magyarázol?


Szerintem is a te/bankod sara.

2019. dec. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

20 euró, bocsi...



Pedig akkor is az ő sara, mert devizában utalt forintszámlára, tudta, hogy ez lesz. Nem küldök neki semmit, visszakapja a különbözetet ugyanolyan módszerrel, mint ő küldte...


Ha postával küldze volna is, összeg+posta lett volna, nem levonja a postát az összegből.... Ez kb. ugyanaz, el os küldtem neki....


Devizát utal forintszámlára, akármilyen banlnák ez van....

2019. dec. 5. 06:02
 15/18 anonim ***** válasza:
91%
Ritka nagy suttyó vagy.
2019. dec. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
56%
Te szerencsétlen, megkérdezted, hogy hogyan fog utalni? Tisztáztátok, hogy a te számlád forint számla? Tisztában voltál a saját számlád kondícióival? Mit gondoltál, hogy majd külföldről forintban fog neked utalni belföldi átutalással?
2019. dec. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ausztriaban hogyan utaljon euros szamlarol forintot?

Nyeld le, legközelebb fizessen paypalon, ott legalabb lehet refundolni

2019. dec. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Nem tudtam azt sem, hogy Ausztriából utal, csak mikor már a címet küldte. Nekem azt mondta 6.000 FORINTOT fog nekem utalni.


Ha elmondta volna, hogy Ausztriából, devizás számláról akar nekem fizetni, vagy euróban kapom a pénzt, akkor szóltam volna neki, hogy ne, vagy felajánlottam volna a Pay Palt.


Ne engem szerencsétlenez ke, nem mondta nekem, hogy eurós számláról utal... Honnan kellett volna tudnom??


Illetve, attól hogy Ausztriában dolgozik, attól még lehetne forintszámlája akár. Nem nekem kell utána kérdeznem...


Meg azt is neki kellene mondania, hogy én Euróban utalom, jó-e úgy, van-e devizaszámlád. Honnan kellene tudnom? Ennyi erővel zloty-ban is utalhat, nem nekem kell.

Ezentúl tisztázom, ha még lesz ilyen. De nekem konkrétan azt mondta, hogy 6000 FORINTOT FOGOK UTALNI.


Ha tudok róla, megmondom, hogy nem lesz jó és legyen Pay Pal. De mint utólag kiderült Pay Pal nem lett volna jó neki, mert "megcsapolják".

Ha elolvastátok volna, utólag magyarázom neki, meg hogy miért nem mondta, ha "tudtam volna róla". Nem engem kell szerencsétlenezni, meg hülyézni.

2019. dec. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!