Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Apukám ötlettel de kockázattal...

Apukám ötlettel de kockázattal felvesz kölcsönt 20 milliót a házra. Szerintetek probléma vagy van akiknek bejön?

Figyelt kérdés

Úgy kezdődött hogy elege lett az életből és egy nagyot szeretne lépni mindjárt 50 éves , fáj a gerince... tudjátok a magyar átlag embernek vannak hétköznapi gondjai annyi a lényeg hogy ő már nem szeretne dolgozni és ezt úgy szeretné megoldani hogy vállalkozást szeretne beindítani jó pár dologgal (sajnos erről nem beszélhetek) van benne jó is de inkább sokallom és túl nagy kockázatot enged meg magának.. a házból legyen egyfajta bolt is és albérlet is , az albérlet hozná a fedezetet azt a 20 milliót a bolt pedig a keresletet. Az lenne a kérdés hogy megéri Főleg Magyarországon ekkora kockázatot (persze nincs lehetetlen) ekkora ügybe belemenni.. Nővérem és én vagyunk neki ha ők nem lesznek így is úgy is az örökösödésből vagy a házat elveszítjük vagy a hitelt amit fizetni kéne ha bukás lesz a vége. Nagyon hosszú ez az egész de nagyjából erről lenne szó.. megnyugodnék akkor ha azt hallanám hogy sokan vannak akik ebből gazdagodtak meg , talán látok reményt, nagyon le vagyok törve és fosok a bukástól...



F/22



2019. dec. 5. 22:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos apukád pont az a típus, aki alkalmatlan vállalkozónak. Ha már most rinyál, hogy "jaj nem akarok dolgozni" akkor szerintem sürgősen felejtse el, hogy vállalkozzon, mert abba belepusztulna. A válalkozás pont NEM arról szól, hogy a kisujjadat sem mozdítod, csak dől és dől a lé. Ez nem így működik. Pont ott kell rengeteget dolgozni, a legelején mindennap reggeltől estig.
2019. dec. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan félsz a bukástól, mert amit apádról leírtál, az alapján borítékolható, hogy rövid időn belül elbukná a lóvét és csődbe, adósságba vinne titeket. Apád mentalitásához hasonlóak a kényszervállalkozók. Aki eleve úgy akar vállalkozást indítani hogy nem akar már dolgozni, annak súlyos tévképzete van egy vállalkozás működését illetően.
2019. dec. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy ilyen bunkó leszek. De apád ötletét, én egy kapuzárás miatti pánikból keletkező agymenésnek tudom be. Apukád 45-50 év közötti férfi, pont a kapuzárási pánik időszaka.


Jól teszed hogy lebeszéled, mert láthatóan apád realitásérzéke problemás és száguld a bukás fele.

2019. dec. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!