Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valaki felvett hitelt a...

Ha valaki felvett hitelt a nevemben, hogyan lehet bizonyítani, hogy nem én voltam?

Figyelt kérdés
A rendőrség tud ebben segíteni? Vagy ha nem, akkor ki?

2019. dec. 6. 08:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem azért de nekem is több "nevem" van az országba, nem csak én viselem. A névhez tartoznak adatok, az nem egyezhet a te személyeddel, hitelt csak úgy hasra nem adnak, annak utána néznek meg minden xar.
2019. dec. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Hogy tud bárki is a "neveben" felvenni hitelt?


A hitelfelvételhez nem csak a neved (meg a számlaszámod kell), hanem személyi adatok, munkáltatói igazolás, személyes megjelenésed és az ügyintézö elötti aláírásod!


Ezeket egy ismeretlen nem tudja megtenni helyetted!


Szóval ilyen nem létezik, még akkor sem, ha van egy ikertestvéred, mert a munkaadó a te címedre postázza az adataidat!

2019. dec. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
* nevedben
2019. dec. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Ilyen nem létezik
2019. dec. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Sántít a sztori. Javaslom menj a rendőrségre és tegyél feljelentést.


Például ha valamelyik rokonod az adataidat megszerezve a providentnél felvett a nevedben hitelt, akkor a rendőrség kikéri a szerződés másolatát, kikérdezi a szerződést megkötő ügynököt. Ez után kiderül ki a ludas.

2019. dec. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ok, én nem tudom hogy történt, nyilván kell hozzá sok adat, én személy szerint még sosem vettem fel hitelt, szóval nem tudom pontosan mi kell.

Csak azt tudom hogy most rajtam próbálja a bank behajtani, szóval nem csak a "nevemben" hanem az én címemmel, születési dátumommal, stb vette fel valaki...

2019. dec. 7. 03:38
 7/14 anonim ***** válasza:
25%

Ilyen nincs! Ahogy többen írták, a hitelfelvétel nem "bemondásra" megy. ott igazolni kell magad hivatalos iratokkal, illetve alá is kell írni a szerzödést a bankban.

Szerintem valamikor aláírtad a hitelszerzödést, csak nem figyeltél oda, hogy mit írsz alá - mert anyád/apád/haverod vagy bárki más azt mondta, "itt írd alá", te meg szót fogadtál -, ebben az esetben te vagy a hibás.

Ha nem történt ilyen, akkor besétálsz a bankba és kéred, mutassák meg a szerzödést, megnézed, hogy a te aláírásod van-e ott. Emellett a bakn meg tudja mondani, milyen számlára ment a pénz - és meg lehet keresni a számla tulajdonosát.

Ha egész biztos vagy abban, hogy semmi ilyen nem történt, akkor a rendöségen feljelentést teszel isemretlen tettes ellen.

2019. dec. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
23%

'Szerintem valamikor aláírtad a hitelszerzödést, csak nem figyeltél oda, hogy mit írsz alá - mert anyád/apád/haverod vagy bárki más azt mondta, "itt írd alá", te meg szót fogadtál'

Szerintem is ez lehetett

2019. dec. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"


'Szerintem valamikor aláírtad a hitelszerzödést, csak nem figyeltél oda, hogy mit írsz alá - mert anyád/apád/haverod vagy bárki más azt mondta, "itt írd alá", te meg szót fogadtál'


Szerintem is ez lehetett"


Fateromnak sikerült elkövetni ezt a lehetetlennek titulált dolgot!

Ráadásul nemcsak hitelt vett fel, de a biztosítását is sikerült eladnia egy ügynöknek, évtizedekig fizette a biztosítással egybekötött megtakarítást. Majd a házalóügynök felajánlott neki 100 000Ft-ot, ha itt és most aláírja, ALÁÍRTA!


6 év múlva esedékes 17mFt helyett, itt és most 100eFt

Ennek 5 éve, de még mindig nem ismeri el, hogy nem csinált jó üzletet.


De spórolt már fűnyíróval is, boltban 50eFt, alkalmazott lopott neki 20e-ért apró hibásat, nem volt benne meghajtó motor...


Vett okos TV-ét 70e-ért, törött volt a kijelzője és ezt tudta is a barom, de azt tervezte, hogy kicseréli az elején az üveget szekrényüveggel...

Ráadásul újonnan olcsóbb :

[link]


Lopott bojler 60e-ért, újonnan 37e.


De sikerült a saját erdejéből is fát lopnia az öregnek, közben meg fizetett 50e-et azoknak, akik látták, hogy viszi!


Nekem hihetőnek tűnik az a verzió, hogy a kérdező vette fel a hitelt, de nem volt a helyzet magaslatán és nem értette, mi történik körülötte :)

2019. dec. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9, ez kemény
2019. dec. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!