Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valaki felvett hitelt a...

Ha valaki felvett hitelt a nevemben, hogyan lehet bizonyítani, hogy nem én voltam?

Figyelt kérdés
A rendőrség tud ebben segíteni? Vagy ha nem, akkor ki?

2019. dec. 6. 08:45
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Ha én vettem volna fel hitelt, nyilván nem írogatnék ide.. hogyan lehet ilyesmit elfelejteni? Hagyjatok már ezekkel a marhaságokkal.


Egyébként úgy néz ki online is lehet hitelt felvenni, most kerestem rá, nem kell hozzá semmi irat egyáltalán. Szerződést aláírni nyilván kell, de ezt akárki megteheti.


Nem értem hogy miért adnak igy hitelt... miért nem kérnek személyi igazolványt legalább? Mondjuk azt is lehet hamisítani, de akkor is.

2019. dec. 8. 09:29
 12/14 VPJ108 ***** válasza:
Személyesen elmégy a bankhoz és nyilatkozatot teszel, hogy nem vettél fel hitelt, egyben megkérdezed őket, hogy együtt tegyetek-e feljelentést a rendőrségen, vagy külön-külön.
2019. dec. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

"Egyébként úgy néz ki online is lehet hitelt felvenni, most kerestem rá, nem kell hozzá semmi irat egyáltalán."

Külön "irat" nem kell, de a személyes azonosítód az online-bankinghoz, a PIN meg a TAN kell és ezeket csaj te tudod beadni.

"Szerződést aláírni nyilván kell, de ezt akárki megteheti."

Akárki, aki te a személyiddel igazolja magát elötte!

2019. dec. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
28%
Kizártnak tartom, hogy a mai szigorú hitelbírálati rendsterben tudott volna bárki más nevében banktól hitelt felvenni. Nem lehet, hogy a banki követelés egy régi folyószámla-tartozásod, amit elfelejtettél? Esetleg folyószámla-hitelkeret, amit réges rég megigényeltel, kihasználtad, és el is felejtetted?
2019. dec. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!