Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 80 ezres diákhitel törlesztő?...

80 ezres diákhitel törlesztő? Az hogy jön ki?!

Figyelt kérdés
Help.
2019. dec. 9. 12:56
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Off, bocsi.

Mennyit lehet most felvenni diákhitelként?

Én 2005-ben voltam egyetemista, akkor kb 100-150 ezret tudtam felvenni, szerintem ez volt a max.

Utána nem fizettem, igaz nem is kerestem jól, bár kb 6 ezer lett volna a törlesztő. NAV végrehajtás lett belőle letiltással, de valami 2-3 hónap alatt le is tudták tiltani az egészet, gyorsan túl voltam rajta.


Szóval csak érdekel, mennyit lehet ebből manapság felhalmozni.

Az is fura, hogy valaki közel 1 milliót keres, miután kiesett az egyetemről, és erre nem gondol. Főleg ha tudja is, hogyan számítják a törlesztőt.

És még egy off: ha egyből kerestél közel 1 millát, akkor most miért nem? Az csak valami nagyon menő szakma lehet, gondolom IT vagy mérnök, az meg ma sem fizet rosszabbul.

2019. dec. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Reális, nekem 50 lesz jövőre, attól már nincs olyan messze a 80, főleg, hogy két hitelt törlesztesz. Amúgy nem tudom, mi alapján számolnak, mert idén 12 ezer volt a törlesztőm. Pedig nem volt ingadozás a fizumban.
2019. dec. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
11: én 2006 és 2011 között voltam egyetemista, majdnem kétmillió jött össze.
2019. dec. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Lehet kérni a törlesztőrészletek átmeneti csökkentését. Én nagyobb kakiban vagyok, mert elvesztettem az állásom, így nem tudom egyáltalán fizetni. Beírtam a digitális űrlapba, hogy a törlesztőrészlet amit jelenleg vállalni tudok 0 Ft, de nem fogadta el. Mindegy, a semmiből nem lesz pénz, így hiába kakaskodnak, a behajtó is jöhet, nincs semmim.
2019. dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
14: ne a csökkentéses űrlapot töltsd ki, hanem a szüneteltetést
2019. dec. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

"Utána nem fizettem, igaz nem is kerestem jól, bár kb 6 ezer lett volna a törlesztő. NAV végrehajtás lett belőle letiltással, de valami 2-3 hónap alatt le is tudták tiltani az egészet, gyorsan túl voltam rajta."



Mi értelme volt nem fizetni ha amúgy tudtad volna fizetni? Jobb volt mindenféle extra díjakkal együtt fizetni?

Hát te tudod.


Én letudtam szinte az egészet önként, előtörlesztéssel, pedig volt kb 2 millió.

2019. dec. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Utolso: voltam kb 22 eves, pont nem erdekelt.

Semmi plusz koltsege nem volt, adok mojara hajtottak be, semmi vegrehajto. Orultem is, h gyorsan letiltottak es el is felejtettem.

2019. dec. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Miért akarnék előtörleszteni valamit, aminek gyakorlatilag 0 százalék a kamatja? Köszi a linket, kérni fogom a mérséklést.
2019. dec. 10. 11:54
 19/29 anonim ***** válasza:
Ja hogy dh2 0%? Akkor valóban a csökkentést kell próbálni. Ha nem engedik akkor fizeted a 80-at oszt legalább előbb vége.
2019. dec. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Az szép kis összeg,de hát ahogy előttem is megírták,jogos.Én a lányomét fizetem 2 éve,pedagógus,de csak 8290 Ft volt eddig a részlet.Januárban gondolom megint emeltek volna(még van hátra 1.700.000 Ft),de mivel betöltötte a 12.terhességi hetet,így kértük a szüneteletetést 3 évre.Addig legalább a kamatot is átvállalja az állam.

Öröm neked az ürömben,hogy egy ilyen törlesztővel hamar kifut a hitel.

2019. dec. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!