Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 80 ezres diákhitel törlesztő?...

80 ezres diákhitel törlesztő? Az hogy jön ki?!

Figyelt kérdés
Help.
2019. dec. 9. 12:56
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

11-es!

Diákhitel 1, ugye ami szabad felhasználású,jelenleg havi 70.000 Ft vehető fel max,a nyelvtanulási diákhitel 500.00 Ft max,meg ugye van a diákhitel 2,de ott nem te kapod a pénzt,hanem az intézmény.

2019. dec. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Upsz,lemaradt egy nulla.Tehát 500.000.
2019. dec. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

"Öröm neked az ürömben,hogy egy ilyen törlesztővel hamar kifut a hitel."


Ez az út bárkinek ott van. Előtörlesztéssel bármikor bármennyit fizethetsz. A kötelező amúgy is annyira nevetségesen kevés többnyire, kivéve a kérdezőnek. De neki még annyira jó fizuja volt, hogy szerintem simán ki tudja fizetni.

2019. dec. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Nyilván.Csak az ember úgy van vele,hogy a kötelezőt kifizeti,de ha nem muszáj többet,akkor inkább nem.Nekem még van egy egyetemista és egy középiskolás gyerekem itthon,1 fizetésre,így nem igazán van lehetőségünk előtörleszteni.

Akinek magas a kötelező törlesztője,az értelemszerűen annyival többet is keres,tehát ugyanannyi neki kifizetni 80.000 Ft-os törlesztőt,mint nekünk a 8000 Ft-ost,viszont hamarabb letelik neki.

2019. dec. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

15-ös!

Nincs olyan,hogy szüneteltetés,hacsak nem várandós a hitelvevő.

2019. dec. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Na,nem tudok írni.Hitelfelvevő.
2019. dec. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

"Akinek magas a kötelező törlesztője,az értelemszerűen annyival többet is keres,tehát ugyanannyi neki kifizetni 80.000 Ft-os törlesztőt,mint nekünk a 8000 Ft-ost,viszont hamarabb letelik neki."


Ez jelen esetben nem igaz, mert leírta, hogy tavaly jól keresett, viszont most nem.


Azt aláírom, hogy az ember nem akar többet fizetni, én is jártam így kb 10 éve egy hitelkártya-szerződéssel. A kb 150 ezres keretemnek kb 500 ezres tartozás lett a vége, évekig nyögtem, mindig csak a minimummal. Nem csökkent, hanem nőtt az összeg, soha többé. De hát a pénz kellett, és saját kárán tanul az ember.


Ha meg ugye nincs is miből fizetni, akkor egy 80 ezres törlesztő elég durva... én tényleg csak azt nem értem, hogy ő tisztában volt vele, hogy hamarosan fizetni kell, és hogy kb mennyit. Ilyen sokra mégsem számított, az első oldalon írta valaki, hogy talán nem tudta, hogy bruttó keresetből számolják, nem nettóból.

De ha úgy volt vele esetleg, hogy a nettójából fogják számolni, akkor nem 80 ezer lenne, hanem 53 ezer, az se semmi. Az is elég megterhelő, ha az ember épp rosszul keres, szóval nem értem az egész dolgot.

Szerintem valahol sejtette ő, hogy baj lesz, csak nem akart vele foglalkozni, homokba dugta a fejét.

2019. dec. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Igen,így lehetett.Ezért kell elolvasni mindig a szerződést és észben tartani.Jelen esetben,ha tisztán keres az ember 600.000 Ft-ot és abból 100.000 Ft-ot mondjuk elkezd törleszteni magánszorgalomból,2 millió Ft 2 év alatt kifut.Pláne elkezdek félrerakni,ha ez annyira különlegesen sok fizetés,amennyire nem számíthatok a közeljövőben,ha megszűnik az állásom.

Mi is estünk sok évvel ezelőtt Cetelem-es hitelcsapdába,amit írtál,de aztán kiment a férjem külföldre dolgozni egyetlen hónapra és arra a kis időre akkor olyan jó pénzt kapott,hogy abból azonnal kifizettük a maradék tartozást és elfelejtettük egymást a bankkal.Mert ahogy írod,kitartott volna még időtlen időkig.

Én most nem sietek ezzel,kivárok,mert a lányom terhessége alatt a tartozás nem nő,ráadásul 3 gyereket szeretnének(persze nyugtával dicsérjük a napot)és akkor az összes tartozást elengednék.Meglátjuk.

2019. dec. 12. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

"Jelen esetben,ha tisztán keres az ember 600.000 Ft-ot és abból 100.000 Ft-ot mondjuk elkezd törleszteni magánszorgalomból,2 millió Ft 2 év alatt kifut"


Így van, ha jól keresek akkor illik előtörlesztéssel letudni vagy félrerakni annyit amiből fedezhető a várható magasabb törlesztő.



Pont ez a baj a diakhitellel ami a szuper benne: túlzottan rugalmas, túl nagy szabadságot enged. Felelős okos embereknek ez szuper(akik élnek és nem visszaélnek ezzel), felelőtlen butáknak viszont átok - itt is volt akinek könnyebb megoldás volt ha NAV letiltja oszt kész.

2019. dec. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!