Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelügyintéző vagyok. Sem...

Hitelügyintéző vagyok. Sem előre, sem utólag nem kérek az ügyféltől pénzt. Nem sikerült a hitele, mégis fel akar jelenteni?

Figyelt kérdés

Elküldtem neki a banki bírálatot,melyben leírták miért nemkap hitelt--bár megindokolni abankok nemigazán akarják az elutasítás okát,--lényeg,hogy az ügyfél nem fogadta el.

Kéri,hogy adjam meg az értékbecslő elérhetőségét,meg abírálóét is.Meg mi jogon intéztem neki a hitelt,ha nincs hitelirodám?

Fenyeget.Milyen jogi úton védekezhetek???


2010. júl. 19. 22:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, később még örülni fog, hogy nem kapott hitelt, és nem kell tejelnie!
2010. júl. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőle, hogy mi a vád. Mi alapján akar feljelenteni? Bűncselekmény csak az, amit a büntető törvénykönyv akként meghatároz.

Ha valaki alap nélkül feljelent, akkor el fogják utasítani, mert ami nincs meghatározva bűncselekményként, az nem tilos. Ezután te feljelentheted hamis vád miatt, és ezért ő mehet börtönbe. Ráadásul a hamis vád miatti feljelentést a nyomozóhatóságok is meg szokták tenni hivatalból, hogyha azzal zárják le a nyomozást, hogy a cselekmény nem bűncselekmény.

2010. júl. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudja megmondani, hogy mi alapján akar feljelenteni (mert ilyen elképzelés is szilárdan él a nép körében, hogy ha valami bajom van, akkor feljelentem, aztán majd lesz valami), akkor idézd be neki ezt a Btk. paragrafust:


233. § (1) Aki

a) a hatóság előtt mást bűncselekmény elkövetésével hamisan vádol,

b) más ellen bűncselekményre vonatkozó koholt bizonyítékot hoz a hatóság tudomására,

bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a hamis vád alapján büntetőeljárás indul.

(3) Ha a hamis vád alapján a vádlottat elítélik, a büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés.


234. § Aki mást hatóság előtt bűncselekmény elkövetésével azért vádol hamisan, mert gondatlanságból nem tud arról, hogy tényállítása valótlan vagy a bizonyíték hamis, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


235. § Aki

a) mást nyomozó hatóság, ügyész, bíróság vagy szabálysértési hatóság előtt szabálysértés, illetőleg nyomozó hatóság, ügyész, bíróság vagy a fegyelmi jogkör gyakorlója előtt fegyelmi vétség elkövetésével hamisan vádol,

b) más ellen szabálysértésre vagy fegyelmi vétségre vonatkozó koholt bizonyítékot hoz az a) pontban megjelölt hatóság tudomására,

vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

236. § (1) Ha a hamis vád folytán eljárás (alapügy) indult, ennek befejezéséig hamis vád miatt büntetőeljárás csak az alapügyben eljáró hatóság feljelentése alapján indítható. Az ilyen feljelentés esetét kivéve a hamis vád elévülése az alapügy befejezésének napján kezdődik.

(2) Korlátlanul enyhíthető, különös méltánylást érdemlő esetben mellőzhető is a hamis vád elkövetőjének a büntetése, ha a vád hamisságát az alapügy befejezése előtt az eljáró hatóságnak feltárja.

2010. júl. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hadd jelentsen el. Mikor majd ki kell fizetni a perköltséget, akkor majd meglepődik.
2010. júl. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Büntetőeljárásban nincs perköltség.

Ott a hamis vád a pofáraesés esetére meghatározott következmény.

2010. júl. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ráadásul kismama vagyok,és mióta megtudtam mit akar az ügyfél,kész dili lettem:(((

Mi van elvetélek miatta?23hetes vagyok...

2010. júl. 20. 08:17
 7/14 A kérdező kommentje:

Amúgy meg kéri az értékbecslő számát,meg abírálóét is!

Nem hiszi el,hogy én ezeket nem adhatom ki,--a bírálóét nm is ismerem...

2010. júl. 20. 08:18
 8/14 anonim ***** válasza:

küldd be a bankba


De én a helyedben nem izgulnék, ne a baba rovására menjen.. Semmit nem tud tenni.

2010. júl. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Annak a banki referensnek a nevét simán kiadhatod neki, aki a hitelét elbíráltatta, az értékbecslő személye viszont senki számára nem publikus, sem a hiteltanácsadónak, sem az ügyfélnek nem kell vele kapcsolatba lépnie. Te is tudod, az ügyfél is tudja, hitelt adni egyik banknak sem kötelező. Eldönthetik, kinek adnak hitelt és kinek nem és megindokolniuk sem kell. Ha feljelent pl a PSZÁF-nál az ügyfél, akkor arra készülj fel, hogy Te minden téren tiszta legyél és tudd dokumentálni, hogy mindenben úgy jártál el, ami az irányadó.


Egy másik hiteltanácsadó

2010. júl. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyébként is, nem Te utasítottad el a kérelmét, hanem a hizelintézet, ergo Téged nem is perelhet, legfeljebb a munkáltatódat. Istenem, ezek az emberek... nem véletlenül lett ő elutasítva, ha meg bedől a hitele, majd sír...
2010. júl. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!