Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végrehajtó mit vihet? Leírom...

Végrehajtó mit vihet? Leírom a kb családi helyzetet hátha van valaki, aki ezt átlátja.

Figyelt kérdés

Most táppénzen vagyok kismama. Sajna nem tudtam fizetni a hitelemet, mert a férjemnek nem volt munkája 1 fizuból voltunk, így ez nem is kérdés. Van 2 területem erdő most kinek a nevére írassam a férjemére vagy a gyerekemére? Férjemen is behajthatják?

Törekszünk rá, hogy megeggyezzünk, hogy csekken egy alacsonyabb törlesztővel fizethessük. Kérem a segítő kommenteket és ne a negatív akat küldjétek. Mi sem így akartuk.



#végrehajtás #mit vihet a végrehajtó
2019. dec. 13. 10:06
 1/9 A kérdező kommentje:
Hozzátartozik még, hogy albérletben lakunk és nem akarom, hogy az erdőre rátegyenek bármit, mert azt el akarom adni és abból egyösszegben kifizetni a maradékot.
2019. dec. 13. 10:09
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Van 2 területem erdő most kinek a nevére írassam a férjemére vagy a gyerekemére?


...mert azt el akarom adni és abból egyösszegben kifizetni a maradékot."


Akkor máris itt a megoldás: senkinek a nevére ne írasd, hanem hirdesd meg azonnal eladásra az erdőt - most van a legjobb idő rá - közben intézd a részletfizetést - ha belemennek - és akkor talán ki tudtok kászálódni a dologból.


Férjed már dolgozik?

2019. dec. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mi a francért nem mentetek be a bankba a legelején? Amikor láttad, hogy nem tudtok fizetni. Olyankor kell szólni, hogy bajban vagy, szeretnéd fizetni, de most nem megy munkanélküliség miatt kéred az átütemezést. Általában a bankok belemennek, mert nekik is az az érdekük, hogy fizess rendesen.

Lehet, hogy most sem késő, ha még nem adták ki végrehajtónak a tartozásotokat. Kérsz egy kis időt, addig eladod az erdőt és kifizeted a hitelt. Ezt a banknak is megmondhatod, hogy egy másik ingatlan eladásából szeretnél fizetni. Ugyanis nekik is olcsóbb, ha te fizetsz vagy végtörlesztesz, mint olcsóbban továbbadni a tartozásod egy behajtónak, aki ezen keres még. Nem akarlak bántani, de tényleg az egyenes út a legjobb.

2019. dec. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De próbáltunk egyezkedni a bankkal többször is, hiába akkor felfogadtuk a Bankmentor Kft. most ők egyezkednek mindenkivel, de folyamatosan lépnek a kövi szintre, most végrehajtónál van az ügy és beírták az egyik rublikába, hogy ,,bárhol fellelhető összes vagyontárgy". Na ezért akarom átíratni, mert egy erdőt nem egyszerű eladni, mert macera a fákat leszedetni róla. De mivel vagyon gondolom így vinnék azt is, de akkor áron alul értékesítik és azt nem akarom. Amúgy hirdetem már egy ideje.
2019. dec. 13. 12:27
 5/9 A kérdező kommentje:
Férjem dolgozik igen. Eddig mindig azt mondták, hogy ez az én hitelem neki semmi köze hozzá, de már ebben sem vagyok biztos. Most a legjobb lenne átíratni a nevére, nekem elintézni a csekkes résztetfizetést, jövőre eladni a telket és végtörleszteni. ez a cél, csak addig ne bántsák a telket.
2019. dec. 13. 12:31
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, fokozd csak a hülyeséget! Ha végrehajtónál van az ügyed és most elkezded elajándékozni a tulajdonod, akkor fedezetelvonást követsz el és még le is sittelnek
2019. dec. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"erdőt nem egyszerű eladni, mert macera a fákat leszedetni róla"


Miért kéne leszedetni róla a fákat? Erdőként kell meghirdetni, szerintem azért van olyan, aki erdőt akar venni :-)


Amennyiben most átíratnád a férjedre, az lenne még csak az igazán nagy baj, mert akkor valóban már fedezetelvonásról lenne szó (jól írta az előttem válaszoló) - ráadásul semmit nem érnél vele, mert akkor a férjeden keresztül hajtanák be a tartozást, így is, úgyis elvesztenétek az erdőt, csak akkor még Téged is elővesznek érte, mert fedezetelvonást csináltál.


Javaslom, olvasd el figyelmesen ezt a cikket és eszedbe ne jusson átíratni se a férjedre, se a gyerekedre:


[link]

2019. dec. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Krissztián98 válasza:
Nem tudom milyen mennyiségű fa, de lehet nem kell eladni csak kitermelni nem? :)
2019. dec. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hogy lehettek ennyire felelőtlenek és ösztönlények, hogy kb a semmire szülsz. Vizes kenyeret fogsz etetni a gyerekkel? Komolyan mondom Iq szinthez kellene kötni a gyermekvállalást. Idi..ta
2019. dec. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!