Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mégis mitévő legyek, hogy...

Mégis mitévő legyek, hogy ingatlanhoz jussak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 25 éves srác vagyok és külföldön dolgozom,viszont nem sokára szeretnék haza költözni ,mert elegem van . Az önrészem meglenne egy házhoz , viszont azonnal nem adnak hitelt ez egészen biztos. Ha jól tudom minimum 3 hónap munkaviszony szükséges természetesen a próbaidő után. A helyzet az ,hogy nagyjából 15-20 millió forint hitelre lenne szükségem amit nyilván ilyen fiatalon és egyedülállóként nem fognak megadni. Első körben 250 ezer forintot tudnék nettóban megkeresni.Szerintetek esélytelen ingatlanhoz jutnom jelen helyzetben? Főleg ,hogy nagyon sokat szigorítottak. A másik aggályom pedig az ,hogy ha meg is adnák a hitelt nagyjából 120 ezer forint lenne a havi törlesztő , mivel mindenképp a hitel teljes ideje alatt fix törlesztőrészlet lenne hiszen nem vállalok még nagyobb rizikót. Ezt tartom a legbiztonságosabbnak , így nem érhet meglepetés. Viszont így is ha csak a munkába járást számolom napi 10-15 km-el egy útra ,plusz rezsi egy családi háznál nem olcsó illetve enni is kell , szóval ahogy számolgattam kb. semmi nem maradna amit félre tudnék tenni. Mi a véleményetek erről az egészről?
2019. dec. 31. 21:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
27%

[link]


Már ne is haragudjatok, vannak benne tényleg bontandók is, de vannak nagyon jópofa házak, és 10 millát állítottam plafonnak, nem is 14-et!

Kamu, hogy ennyiért csak romhalmaz van.


Megyét állítottam, nem várost, mivel nem vagyok odavalósi.

2020. jan. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
48%

10#

Bocs, de persze hogy laknak olyanban is, vannak szépen felújítottak is, de komplett panellakás árát költik rá, és erzelmi alapon ragaszkodnak hozzá, mert pl ott nőttek fel.

Azért is írtam, mert a kérdezőnek nincs pénze, akkor lakást vegyen, ne telket 14 ért.

Akárhonnan nézzük, családi házhoz sokkal több pénz kell a fenntartására, és még megszabadulni is nehéz tőle.

Ugródeszkának mindenképpen egy egyszerűbb olcsó, standard kislakás vásárlása lenne a legjobb, ott minimálisabbak a buktatók.

2020. jan. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom most belinkelni, de győr-szigetben, vadonatúj 24 m2 lakás 13,9 ért.

Kicsit lealkudva, az égvilágon egy gyufaszálat nem kell ráköltened, minden modern benne, nincsenek penészes falak, meg sáros udvat, minden elérhető távban van, és eladhatod 3 hónapon belül mondjuk 5 év múlva 16 ért.

Full jó üzlet.

2020. jan. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
56%

Azt azért nyilván nem gondolod komolyan, hogy 20 milliót kell költeni egy Kádár-kockára.

Az okfejtésed hibás, nem csak olyanok élnek benne, akik ott nőttek fel.

Ezeket ma is megveszik, mert valamikor még jól lettek felépítve.


Másik kérdésnél kifejtettem már én is, mások is, hogy a mai, rohamtempóban, szakemberek hiányában felépült házakra nem merném feltenni az életem.

Pár évig biztos midnen rendben lesz, de elkezdenek majd kijönni a hibák, és akkor már nemigen lesz garanciális javítás.

Az meddig van egyébként? 1-2 évig? Vagy 5?


Én lakótelepen nőttem fel, panelban, és Kádár-kockát vettem. Jó áron volt. Természetesen volt/van mire költeni.

Csak itt ugye egy tetőfelújítás egyedül az én költségem, a panelben meg 64 lakás között oszlik el. (A miénk ennyi lakásos volt.) Tudom, nem mindegy, ezt aláírom. De míg itt egyedül (családdal) vagyok többszáz négyzetméteren, ott ugyanannyi négyzetméteren van többszáz ember!

Ki-ki döntse el, melyiket részesíti előnyben.


A panelban anno gyerek voltam, így anyagilag nem tudok róla mit mondani. A kertesről igaz, hogy mindig lehet rajta valamit csinálni. De az mind a tied! Ha veszel egy kerti bútort, az a te pihenésedet szolgálja, te gyönyörködsz benne, te vagy büszke rá, ha vendégek jönnek! Igaz, hogy a panelban erre nem költesz - tegyük hozzá, kényszerűségből. Mert ott nem tudsz! Nem tudsz hova elültetni egy gyümölcsfát, vagy pár virágot, palántát. Nem tudsz a gyerekednek, unokádnak homokozót, csúszdát venni. Nem tudsz saját medencére költeni. Tény, hogy ezek egy kertessel együtt járnak, de tudod, mit? Én nem bánom. Az enyém.

A panelban még ha töredéke is, de fizetsz közös költséget - én ezt nem fizetem. Nem fizetek azért, hogy a lépcsőházban más égeti a villanyt, és a hajléktalanok vagy suhancok szemetét, kis- és nagydolgát kelljen takarítani.


Megértem, ha lakás-párti vagy, nem is akarom megváltoztatni a véleményed. Nem vagyunk egyformák.

Én így, hogy mindkettőt próbáltam, már soha az életben nem mennék vissza a panelba. Viszont érveltem is a kertes mellett.

Az a bajom egyébként ezzel, hogy aki nincs benne, az dobálózik itt a milliókkal, tízmilliókkal, pedig fogalma sincs. Meg igaza sem.

HA megveszi 10 alatt ezeket, amiket linkeltem, az fix, hogy nem kell rá újabb 10-et költeni. Egyik-másik teljesen normális állapotú, lakható. Még 2 milliót sem kéne rákölteni, tényleg csak a saját ízlésedre formálni.

Azért ne vicceljünk már, veszel egy 10 milliós házat, ráköltesz 20-at? Életszerűtlen. 30-ért eladható? Nem. De nem is normális, aki ilyet csinál. Mondjuk tegyük hozzá, nem is csinál ilyet senki. :D

Szóval tényleg csak azt kérem, hogy ha nem vettél még házat vidéken, meg nem újítottad fel, akkor ne csinálj úgy, mint aki ért hozzá.

2020. jan. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
32%

Lehet neked jó üzlet a 24 nm. Az életben nem vennék lakásból ekkorát.

Házból igen, mert lehet terjeszkedni, ha igény van rá.

De a lakást hova bővíted? Természetesen sehova.


Ilyen indok meg, hogy nincs sáros udvar... ugye te is érzed, hogy ez nevetséges? :D


Ha rendben van, nem sáros.

Ha özönvíz van, akkor meg a belvárosi utca is sáros. Szóval valami épkézláb indok kéne, nem ilyen neszesemmifogdmegjól.

Amúgy 24 nm szerintem még egy embernek is szűkös, nem hogy idővel egy párnak. Az tényleg csak szükségmegoldás, pl. egy egyetemistának.

Ja, visszatérve: nincsenek penészes falak?

1. Lakásban is ugyanúgy van penész, az életviteltől függ.

2. Családi házban sem törvényszerű a penész, elsősorban szellőztetéstől függ, de pl. ma már divat a páramentesítés is.


Ezekből a sár/penész hozzászólásaidból látszik, hogy teljesen laikus vagy, és úgy vélem, még sosem vettél saját lakást.

2020. jan. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Egyrészt ez a 24 m² rettenetesen kevés főleg 14millió forint körül.Ráadásul szigetben ami egy elég problémás környék a kisebbség miatt. Oké hogy onnan 5-10 perc a belváros gyalog de nem mennék oda. Egyébként ilyen házakról beszéltem mint amit most linkelek. Szerintem egészen jó állapotú nyilván már a képeken is látszik hogy nem tökéletes de szerintem teljesen élhető. Idővel pedig ráérek felújítgatni ami épp szükséges nem kell azonnal. Egyébként több ilyesmi házat is találtam nem csak ezt az egyet.


[link]

2020. jan. 1. 15:46
 17/18 anonim ***** válasza:
60%

15#

Egy 25 éves embernek életkezdésnek teljesen megfelel egy ilyen kislakás, de a lényeg azon van, hogy olcsó a fenntartása, új, nem kell villanyvezetékeket cserélni, csöveket, tetőcserepet, sorolhatnám, és befektetésnek sem utolsó.

Nem vagyok laikus, építőmérnökként biztos nem vennék egy olyan házat, ami dózerre vár, mert csak a telek ér annyit.

Nem kell bővíteni semmit, ha valami bővítmény, az már tákolmány.

Éppen most van egy peren lévő ház, ami amikor megvásárolták, a lambériától nem látszott hogy az egész szerkezet meg van süllyedve, a hozzáépítésre nem derült fény, el lett fedve, a pontos részleteket nem ismerem, de 18 m ért vették a megyében. Rá lehet keresni. Óva intek bárkit is ilyen problémás ingatlantól.

Gyakorlatilag lakhatatlan.

2020. jan. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

"Egy 25 éves embernek életkezdésnek teljesen megfelel egy ilyen kislakás, de a lényeg azon van, hogy olcsó "

Teljesen nem értek ezzel egyet, vegyen valamit 10-20 év hitelre, ami már jobb esetben pár éve múlva sem lesz elég neki? (pl.: összeköltözés vagy ne adj isten gyerek)


Ha már eladósodsz legalább legyen elég a következő 15 évre a mérete. Nyilván nem kell kacsalábon forgó palotába gondolkodni sem.


Az én példám

5 év kinti munka után, ebből 1,5 éve ugyanazon a helyen igényeltem meg a lakáshitelt Magyarországon, még az ottani fizetésem alapján. Így megadták a szükséges 13 milliót, 15 évig fix, ha jól emlékszem, és 90 körül van a törlesztése.

2020. jan. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!