Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Autó vásárlás hitelből?

Autó vásárlás hitelből?

Figyelt kérdés

Még 1 millió forintra lenne szükségem, hogy februárban meg tudjam venni azt az autot amit szeretnek. Szükségem van már nagyon az autóra, nem akarom tovább halogatni. 21 éves vagyok.

A baj az, hogy 90 ezer forint a nettó jövedelmem, viszont ez csak papíron ennyi. A valóságban 160-170 ezer forint között keresek.

5 évre havi 20 ezer forint lenne a vissza fizetendő összeg.

Ezek tudatában tudnék felvenni ennyi penz? Persze, ezt meg érdeklődöm 2-3 héten belül, de kiváncsi vagyok a véleményetek re, tapasztalatokra.


2020. jan. 1. 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
nem, vegyél olcsóbb autót.
2020. jan. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

A véleményem az, hogy ez valamiféle nagyzási mánia.


Remélem, nem az a fajta vagy, aki csak azt fogadja el, amit hallani akar, és a többi választ lepontozza.


Nagyon-nagyon fiatal vagy, és nem keresel jól. NEm csak papíron, egyébként sem.

160-170 ezer megélni, nem valami sok.

Itt most sok mindent lehetne kérdezni, egywedül élsz-e, vagy szülőkkel, stb.

Azért, mert 5 év nagyon sok idő! Főleg egy autóra ilyen fiatalon. 26 lennél, mire letelik, addigra gondolom elköltöznél, vagy albit, vagy lakáshitelt kéne fizetned.

Azért gondolom, hogy a szülőkkel élsz, mert 160-ból egyiket sem tudod fizetni, illetve a hivatalos 90-re nem is kapnál hitelt.

Szóval addigra jön egy lány, szeretnél vele összeköltözni, de nem lesz miből, mert a kocsidat fizeted évekig.

Tudom, milyen nagy dolog az első autó, és hogy azzal kinyílik a világ.

Ebben igazad van, és ne vond meg magadtól.

De hogy miért gondolom nagyzásnak? Mert ennyi pénzből, ennyi évesen nem el kellene adósítanod magad évekre, hanem azt venni, amire telik.

Mert az autónak egyre csak romlik az értéke, az életed szempontjából nem mutat olyan előrelépést, mint egy ingatlan.

Az lenne a cél, hogy el tudj menni vele dolgozni, vagy bármikor bárhova, és persze ne essen szét alattad. Nem értem, miért kell ilyen kevés pénzből luxusverdát venni.

Most biztos azt mondod, hogy nem luxuskocsi, de igen: amit nem engedhetsz meg magadnak, az számodra luxus.


Amúgy hozzáteszem, mert így korrekt: a huszas éveimben midnent hitelre vettem/vettünk. Pont nem érdekelt, hogy ki mit mond, mert álmaink voltak. Tengerpart, kocsi, saját ház. Hitel hitel hátán. Meg még hitelkártya.

Meg is lett a böjtje, mivel mi sem kerestünk túl jól... a hitelkártyától volt vagy 5 év, mire megszabadultam. Kb 5x annyit fizettem vissza. Abból én is fullos kocsit vehettem volna...

A lakáshitelt buktam, jött a végrehajtó.

Ezt csak azért, hogy tudd: addig kellene nyujtózkodni, míg a takaród ér.

De kell egy bizonyos kor, hogy az ember ezt belássa.

És a saját kárán tanuljon.

A hiteles kocsid semmit nem fog érni, mire letelik. És addig meg van kötve a kezed, nem kapsz majd értelmes dologra hitelt, és majd átkozod magad, hogy miért nem volt jó a 3 milliós kocsi helyett a 2 milliós.

2020. jan. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igazából otthon lakom. Ilyen hogy villanyszámla, lakbér, nincsen. Kajára kell minimálisat koltenem. Szóval úgy erzem meg bírnám.
2020. jan. 1. 12:11
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Vegyél olyan autót, amit megengedhetsz magadnak.


Ha már az autóra sincs pénzed, honnan lesz benzinre, biztosításra, javításra stb.?

2020. jan. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sejtettem, hogy otthon laksz.

De 26 évesen is ez a terved?

2020. jan. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
#3 attól mert nem te fizeted még van villanyszámla.
2020. jan. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nettó 90 ezer forintos igazolt jövedelemre a bank semmilyen hitelt nem fog adni neked sajnos. Hiába bírnád fizetni, papíron a fizetésed nagyon kevés ehhez és az nem érdekel senkit, hogy honnan van még igazolatlan jövedelmed.
2020. jan. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Tervezd át . Nincs semmi garancia hogy 5 evig meg lesz a meló stabil allapotú marad a kocsi . Arra sincs hogy nem költözöl el máshova . Ez gyatra penz a hitelre , javitod barmit magadtol cserélsz rajta az kiadas . Legjobb valtozat szerint kifizeted a hitelt de lesz egy öreg kocsid ami talan 2 kilót ér ....
2020. jan. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az autó költségei:

- 3 évente téli + nyárigumi: kb 100eFt vagyis havonta 100e/36 = 2800Ft/hó

- kötelező biztosítás 24eFt/év -> 2000Ft/hó

- súlyadó: 15000Ft/év -> 1300Ft/hó

- műszaki vizsga 24000Ft/2év -> 1000Ft/hó

- Üzemanyag (600km/hó, 7L-es fogy, 400Ft/l) = 16800Ft/hó


Vagyis ha az autóval az égvilágon semmit sem csinálsz, csak mész vele 600km-t havonta (az nagyon gyorsan összejön) akkor ~24.000Ft-ba kerül. Ha nem mész semmit csak áll egy helyben akkor 7200Ft-ba.


Ebben nincs benne sem az amortizáció sem semmiféle javítási költség. Ha ezeket is beleszámolja az ember akkor a havi költség már alsó hangon 50eFt.

2020. jan. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
olyat vegyél amire van pénzed
2020. jan. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!