Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Amikor bezárok egy bankszámlát...

Amikor bezárok egy bankszámlát jön ki postán valami végelszámolás vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés

Postai úton zárnám be külföldről és nem szeretném ha a magyar címemre mindenféle vackot küldenének.


(Hivatalosan a magyar az állandó lakcímem még.)



2020. jan. 3. 12:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Bankszámlát megszüntetni csak személyesen lehet - én legalábbis úgy tudom.
2020. jan. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Rosszul tudod. Nézz utána jobban. (Postai levéllel is lehet, ha külföldön laksz.)


Légyszi csak olyan válaszoljon aki tudja mi van.

2020. jan. 3. 13:05
 3/14 anonim ***** válasza:

Először is feltettél egy kérdést, amire BÁRKI válaszolhat, mert ez a gyakori kérdések - ha pontos választ akarsz, akkor inkább a bankoddal egyeztess :-)


Másrészt nem, nem vagyok tájékozatlan: lehet levélben kérni, de abból nagy valószínűséggel sok bonyodalmad lesz. Ajánlom szíves figyelmedbe ezt a cikket:


[link]



[link]

2020. jan. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én még sose kaptam bankszámla megszüntetésről levelet.

Eleve, ha tartozás van rajta meg se fogják szüntetni. Ha meg nincs, akkor nincs mit végelszámolni.

2020. jan. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Pozitív az egyenleg rajta, csak már nem kell a bankszámla.

Személyesen nem tudom kérni mert külföldön élek.

Írja a bank oldala, hogy postán küldjek levelet, de nem tudom mi várható ilyenkor.

Azért kérdezem, hogy van-e valakinek ilyennel tapasztalata.

2020. jan. 3. 14:24
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt kérdezted, hogy jön-e postán végelszámolás.

Leírtam neked, hogy én már TÖBB bankszámlát is megszüntettem, és SOHA nem kaptam postán erről levelet.


Szívesen.

2020. jan. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"csak 0 Ft-os egyenleg esetén lehet a bankszámlát megszüntetni. Ez még idáig nem bonyolult, azonban a nullás egyenleget kihozni néha művészet, "


"Milyen költségek merülhetnek fel számlamegszüntetés kapcsán?

Számlamegszüntetés egyszeri díja (ezt a díjat csak fél éven belüli megszüntetés esetén alkalmazhatja a bank),

havi számlavezetési díj,

SMS szolgáltatás díja,

bankkártya díja,

de egyéb is felmerülhet a kapcsolódó szolgáltatásoktól függően."


Szóval nem úgy van, hogy írsz egy levelet, kiveszed a pénzt, oszt jól van, megszűnt a számlád.


Amúgy szívesen :-)

2020. jan. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Remélem örökre külföldön maradsz.
2020. jan. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Fejezd már be, kérdező, nem volt elég, hogy egy hozzászólásodat már törölték, mert olyan trágár volt?

Azért, mert külföldön vagy, még nem Te vagy a császár...

2020. jan. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Jelenleg a mesterdiplomámat szerzem Koppenhágában"


:D :D A Gyakori mindent elbír...

Ha esetleg mégis igaz lenne, akkor viszont nagyon sajnálatos, hogy az egyetemen egy kis kultárát nem sikerült magadra szedned - így aztán külföldön is jól lejáratod a magyarokat :-(

2020. jan. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!