Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldön dolgozom. Szeretnék...

Külföldön dolgozom. Szeretnék lakás hitelt fel venni. Magyagyarba vagy külföldön érné meg jobban?

Figyelt kérdés
Én Ausztriába venném fel,de kiváncsi vagyok a véleményekre.. Másik kérdésem az volna,hogy mondjuk kéne nekem 10 millió(az csak a mondjuk a ház vásárlás és kéne rá költeni bőven),de van mondjuk 5 millióm... akkor is 10 milliót vegyek fel,hogy biztonságba érezzem magam,ha pl valami balesetem van vagy egyéb dolog?
2020. jan. 5. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is Magyarországon a megvásárolni kívánt ingatlan max. 80 %-áig hitelez a bank (20 % önerődnek kell lennie) - tehát egy 10 milliós ingatlanra nem tudsz felvenni 10 millió hitelt.

Meg aztán azt a bank értékbecslője mondja majd meg, hogy szerintük mennyit ér az ingatlan: ha csak 8 millióra becsüli, akkor csak 6,4 milliót adna (8 helyett).

Adásvételi szerződés - ügyvéd költsége, tulajdoni lap lekérés, 4 % vagyonszerzési illeték, stb. - ezeket mind-mind ki kell fizetned még az ingatlan árán felül.


Nem mindegy, hány éves vagy, mióta van munkaviszonyod - lehet, nem is kapnál még 8 milliót sem. Ezek a magyar viszonyok, Ausztriában nem tudom.


Mindenesetre azért gondolkodj el azon, hogy ha valami miatt megszűnne az osztrák munkaviszonyod és haza kellene jönni, akkor mégis hogyan, miből fizetnéd a kinti hitelt? Itthon azért nem keresnél annyit, mint kint... Lehet, kint játszva kifizetnél egy havi 80 ezres törlesztőt, hazaérkezvén meg az igen súlyos pénz lenne.

Mert nem, nem évül el és be tudják hajtani itthon is.

2020. jan. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az egyest még annyival egészíteném ki, hogy külföldi munkaviszonyra nem szoktak itthon a bankok hitelt adni.
2020. jan. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hitelez az osztrak bank magyarorszagi ingatlan vasarlasra?
2020. jan. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem valószínű, hogy hitelez.

Sem osztrák bank magyarországi házat, sem magyar bank osztrák munkaviszonyt.

Sőt, osztrák bank szerintem azért sem adna, mert nem az ő állampolgáruk vagy.


Nekem van lakáshitelem, illetve korábban volt 2 személyi hitelem, azokat már visszafizettem, és régebben volt több áruhitelem, mint pl. lapostévé, laptop, ilyenek.

Minden egyes hitelnél így kezdődött a feltételek felsorolása:

- magyar állampolgárság


Bevallom, én sem hiteleznék 20 évre olyasvalakinek, aki másik országban állampolgár. Ha nem fizet, nagyon körülményes megtalálni, behajtani rajta a tartozást.


Az egyest még én is kiegészíteném annyival, hogy papíron valóban 20% önrészt kérnek, de a gyakorlatban ez több.

30-40 % reálisabb.

10 milliós házra inkább egy 6-7 milliós hitelt adnak. Már csak azért is, mert hol van ma 10 milliós ház?

Vagy nagyon ramaty állapotban van, vagy valami nagyon kis faluban. Vidéket pedig mindig is kevésbé hitelezték, mint egy nagyvárost.

2020. jan. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Állampolgárság nem feltétele a hitelnyújtásnak.

Külföldön élek és sok külföldi vesz fel hitelt helyi bankoktól helyi ingatlan vásárlásához. Másképpen külföldön csak úgy lehetne ingatlant venni ha megvan rá a teljes pénzed.

Az viszont igaz, hogy osztrák bank magyar ingatlanra és fordítva nem adna hitelt. Tehát ha Ausztriában dolgozol és Ausztriában akarsz ingatlant venni, akkor csak osztrák banktól tudsz hitelt felvenni.

2020. jan. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor nem tudok fel venni Ausztriába hitelt Magyarországon vásárolt házra.
2020. jan. 6. 06:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Lakásvásárlási hitelt nem, max másfajta hitelt, szabadfelhasználásút - az meg kérdés, mire elég?

De amúgy egyáltalán nem biztos, hogy kint kapnál hitelt, hiszen semmit nem írtál, hány éves vagy, mióta dolgozol, plusz mondjuk a kinti hitelfeltételeket nem is ismerem.

2020. jan. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utána érdeklődtem. És egy bank van ami ad magyar ház vásárlására hitelt Ausztriába.
2020. jan. 9. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!