Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Így van esélyem lakáshitelre?...

Így van esélyem lakáshitelre? Mennyi most erre az összegre a törlesztő?

Figyelt kérdés

Egyedülálló vagyok, egy kiskorú gyerekkel.


A jövedelmem kb. 220 ezer, nettóban.

Kb. 2-3 millió forintot tudok önerőként felmutatni.


Egy legalább 1,5 szobás panelben gondolkodok, amik eddig 20 millió körül mozogtak errefelé, most a napokban láttam 17 milliós hirdetéseket is, így lehet, hogy tavaszra még lejjebb megy.


Nagyváros, megyeszékhely. Belváros közeli lakótelep, nem külterület.


Jelenleg mekkora része terhelhető a fizetésemnek?

Számít-e a törlesztő szempontjából a gyerek?


köszönöm, ha segítetek.



2020. jan. 7. 18:16
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Sejtettem, hogy nem sok esélyem van, de hátha lejjebb mennek az árak.

Ekkora illetékkel nem számoltam.

Az öcsémék vettek házat olyan 8-10 éve, és épp pár hete beszélgettünk erről, hogy nekik olyan 80 ezer körül volt az illeték.

Ügyvéd 170??? Ez komoly?

Nekik az is 40-50 körül volt.

Biztos jó ez a 170?


Igen, az az összeg a fizetésem.

Ennyit kapok átutalással, ezért írtam, ezt látja bank is.


Annyira nem tudjuk összehúzni magunkat, hogy 70 ezerből kijöjjünk, az ovit fizetni kell, valamire mindig kell beadni, a ruhákat pillanatok alatt kinövi, és akkor még szó sem esett a kajáról, buszbérletről, vagy hogy vegyek neki valamit néha.

Ennyiből 2 ember nem jön ki egy hónapra.

2020. jan. 8. 18:49
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

#10: nem írtam hülyeséget, ezt kikérem magamnak!


Saját ismerős tapasztalata első kézből, hogy megadják a 12 havi kamatmentes részletet egy minimális indoklásra! Pedig nem az első lakást vette! (fiataloknak első lakásra indoklás nélkül is megadják, csak kérni kell)

2020. jan. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Várj még. Hamarosan még drágább lesz.

Az a jó, h aki csóró és vár , amikor kicsit lentebb menne az ár a sok csóró rárepül és megint felmegy.

Mert ez úgy megy, h aki 20 millióért megvette a panelt az ha kicsit lentebb mennek az árak egy időre, akkor már biztos odaadja 15 millióért és bukik rajta, mert nem egyszerűbb várni vagy kiadni, mivel pont azért ingatlan, mert ha néha kicsit lentebb is megy az ár, egy idő után felmegy ismét. Az meg az eladóknak mindig kisebbsége volt, akinek sürgős az eladás.

2020. febr. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Jó nagy hülyeséget írtál.

Biztos mindenki csak egyféleképpen alakítja a dolgait...


Meg biztos mindenki most vett 20 millióért, hogy továbbadja, mi?

Olyan véletlenül sincs rengeteg, aki 10-20-30 éve ugyanott lakik, és most adná el, mert mondjuk kertesbe menne!


Mi a lakótelepi panelünket 2,5 millióért adtuk el, aki akkor vette, most ugyanazt kb 25-ért tudná eladni. 10x annyi...

Vagy pl. válás esetén, ha muszáj eladni...

De ezernyi lehetőség van.

Nem mindenki befektető!


Ja, még valami: hitelügyintéző szerint hitelképes vagyok ezekkel az összegekkel, szóval feleslges volt a bunkózásod.

2020. febr. 4. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!