Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel választás fix és...

Lakáshitel választás fix és nem fix törlesztő, melyik jobb?

Figyelt kérdés

Sajnos mint nagyon sokan mások is, lakáshitel kell hogy lakást tudják venni.

Néztem hogy a fix kamatozású hitel az biztonságos de sokat kell vissza fizetni.

Ha nem fix akkor kevesebb-et.

Tudom lehetetlen pontos számot mondani de, mennyivel emelik a havi részletet általában ?

És ha meg emelik a törlesztőt akkor csökken a futam idő ?

Kb 7 milliót kell felvegyek, kb 10-15 évre gondolkozók.

Ha lehet olyan emberek írjanak akik vettek fel hitelt vagy jártasak a számokban :)

Köszönöm



#lakáshitel #nem fix kamat
2019. márc. 8. 14:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én egy dolgot tudok Neked tanácsolni: minél alacsonyabb törlesztővel vegyél fel hitelt, hogy akkor is biztonságosan tudd fizetni, amikor valami gubanc van- munkahely elvesztése, betegség, stb.- akkor is tudd biztonságosan fizetni. Ami még javasolt: ha tudsz, spórolj mellette és előtörlesztéssel hamarabb megszabadulhatsz a hiteltől - de mindenképpen túlságosan alacsony törlesztőt válassz!

Egyik kérdésnél írta valaki, hogy ismerősei olyan hitelt vettek fel, hogy a fizetésük 10 %-át fizetik törlesztőben - így ha megnövekedik, még akkor is tudják biztonságosan fizetni.

2019. márc. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Ha nem fix akkor kevesebb-et."


A jelenlegi kamatokkal számolva. De mivel egyre közelebb a kamatemelés, ezért egyre valószinűbb, hogy a végén esetleg rosszabbul jössz ki. Persze egy kisebb emelés még nem fogja a végig fix fölé vinni a törlesztőt, de szerintem aki egy kicsit is tanult más kárán, az a végig fixet fogja választani.

2019. márc. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Ne legyen végig fix, nekünk a 15 éves van 10re fixálva.

Végig fix nélkül menni szerintem öngyilkosság.

Tuti emelkedni fog, az utolsó pár év viszont már nem érdekel, mert abba már úgy se tudsz belebukni.

Szal szerintem az a legjobb, ha a futamidő 75%-át fixálod, a többi meg marad.

2019. márc. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Fixálj, főleg azért, mert hamarosan kamatemelésre kényszerül a jegybank, és az mindent rántani fog magával.
2019. márc. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A jegybank akkor emel, ha a Fed is. A decemberi emelés után pedig egyelőre nem hiszem, hogy nagyon fognak. Még 1 évig biztos easy money.
2019. márc. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, a jegybank akkor emel, ha a maginfláció átlépi a 3%-ot, ez megtörtént, most 3,2%-nál jár, így kénytelen lesz emelni a márciusi kamatdöntő ülésén.
2019. márc. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem SoS a lakás akkor várjatok. Ha elkezdődik a recesszió akár 12 %-ra is felmehet a jegybanki alapkamat, és akkor azok az emberek, akik azt hitték, hogy fixen van a kamat, rá fognak döbbeni, hogy nem olvasták el a szerződést.


Anno mindenki vádolta a bankokat, hogy tudták, hogy a svájci frank fel fog menni.

Gondolod a bank olyan szerződést köt, ahol ő szívja meg? Hatalmas arcra esés lesz, megint sok embernek.

2019. márc. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tessék, egy mai cikk a kérdésedhez:

[link]

2019. márc. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Összegezve végig fix törlesztőrészlet a legbiztonságosabb.

Ha 15 évre veszek Fel kölcsönt és 10 évig fix törlesztő vel akkor az is biztonságosnak mondható?

Nem szeretnék olyan kölcsönt felvenni amivel rosszul járok.

2019. márc. 9. 18:28
 10/11 anonim ***** válasza:

Nincs fix kamat. Egy átlag van számolva, és ezt néhány évenként újra számolják.

Mondjuk a bank azt mondja 5 évig 5%-ba a jegybanki alapkamat. De ha 5 év alatt ez felment 7%-ra, akkor újra számolják, külöbözetet hozzá fogják adni, aztán már az új kamattal a következő időszakban fizetsz.

2010-ben 13% volt a jegybanki alapkamat.

10 alatt fel tud menni rendesen, utána azt leveri rajtad a bank így vagy úgy. Nehogy azt hidd már te fogsz jól járni.

Fix kamat nincs, átlag van. Egy statisztika, ha pedig egyik irányba kilóg azt bevaslják kamatos kamattal.

2019. márc. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!