Ez így járható út?

Figyelt kérdés

Most tervezek jelzálog alapú lakáshitelt felvenni egyedül. Viszont hónapokon belül párommal összeházasodunk. Szeretném utána őt is belevonni az adóügyletbe, mint adóstárs. De szeretném, ha továbbra is én törlesztenék mindent, ő csak papíron lenne ott a vagyonközösség miatt. Ezt a bevonást megtehetem az esküvő után is? Mert kalkulációnál egyszer sem merült fel, hogy köteles lennék adóstársat bevonni. Csak annyira, hogy én nem szeretnék bevonni. (most még)


köszönöm a válaszokat


2020. jan. 10. 07:52
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, de macerás és minek. Ha a ház a te neveden van akkor hülyeséget csinál ha belemegy ha pedig kettőtök néven akkor miért nem adóstárs már az elejétől?
2020. jan. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Kicsit pontosítsuk a kérdésed:


A saját, meglévő lakásodra akarsz jelzáloghitelt felvenni?


Mert ha nem, hanem új lakás vásárlásához és még nincs lakásod, akkor nem is tudsz másképp hitelt felvenni, mint jelzáloggal, ugyanis a bank ráteszi a jelzálogot az új lakásodra.


Min. 20, de inkább 30 % önerő megvan? Vagy ezt kívánod valakinek a lakásának jelzálogával fedezni?

2020. jan. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Szeretném utána őt is belevonni az adóügyletbe, mint adóstárs. De szeretném, ha továbbra is én törlesztenék mindent, ő csak papíron lenne ott a vagyonközösség miatt"


Van itt zavar rendesen:

- nem adóügylet, hanem adósság

- attól, hogy valaki adóstárs, még nincs vagyonközösség


Ha hitelfelvételkor nem kell adóstárs, akkor később miért akarod bevonni?

2020. jan. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Amit megveszek lakás, arra kerül rá a jelzálog. (mivel mást nem tudnék bevonni, mint fedezet.) Igen, saját lakás lenne és meg van az önerő.
2020. jan. 10. 08:18
 5/5 anonim válasza:
Házassági vagyonközösséget alapító szerződés kell, abba beleveszitek a házat is. Válás esetén a szerződésben foglaltak alapján oszlik a vagyon. Tehát, ha te házasság előtt egy ingatlan 1/1 tulajdonosa leszel/vagy, az válás esetén különvagyonnak számít. De, ha van ilyen szerződésetek, (és a párodat a bank “beengedte” a hitelbe) akkor válás esetén ez is a közösen szerzett vagyonhoz tartozik. Egy ügyvéd tud Neked segíteni.
2020. jan. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!