Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tiszteletem! Kormányzati...

Tiszteletem! Kormányzati jogviszony azonnali hatályú megszűntetése munkavállaló részéről járható út?

Figyelt kérdés

Nyilván új munkahely létesítése céljából, ha úgy adódik, bármikor felmondanék, azonban nem egyértelmű számomra a kit. vagy az abban nem taglalt részekről a mtv rendelkezik?

Lényeg, hogy 4 év kormányzati viszonyt felmondanék azonnali hatállyal. Úgy tudom, hogy ennek a szabályai pl. Ha alacsonyabb besorolást kapok, illetmény lecsökken 80%alá vagy éppen súlyos gondatlanságot követek el. Erősen indokolni kell ilyen esetben. A közös megegyezésnél az a baj, hogy a 2 hó felmentési időből úgy tudom 30napot enged el kötelezően a munkáltató, de én, ha úgy adódik, a többit sem szeretném letölteni.

Valakinek van infója - csak közigazgatási- erről?



2019. dec. 9. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Megyei kormányhivatal: nincs élő ember akinek elengedték a 2 hónapot, vagy egy részét. Nem a szűk vezetőségen múlik... Egy próbát megér, de készülj a két hónapos felmondási időre.
2019. dec. 10. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Pedig a törvényben ez áll


111. § [A felmentési idő]


(1) A felmentési idő két hónap.


(4) A kormánytisztviselőt a felmentés időtartamának legalább a felére a munkavégzési kötelezettség alól mentesíteni kell, erre az időtartamra illetményre jogosult. Az összeférhetetlenségi szabályok nem alkalmazhatóak a munkavégzési kötelezettség alól mentesített kormánytisztviselővel szemben. A munkavégzés alól a kormánytisztviselőt a kérésének megfelelően - legfeljebb két részletben - kell mentesíteni.

2019. dec. 10. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!