Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csökkenthet hitelkeretet a...

Csökkenthet hitelkeretet a bank fizetés csökkenés esetén?

Figyelt kérdés
Az OTP-nél van folyószámla hitelem, melynek a keretét sajnos nem várt kiadások miatt kimerítette a család. A hideg zuhany ezután jött, amikor a munkáltatóm is bejelentette, hogy gyakorlatilag felére csökken a fizetésem ebben az évben (szép új világ). Most nagyon félek, hogy a bank ennek tudatában esetleg lefelezi a hitelkeretet is, ezzel megakadályozva a tervezett apránkénti visszafizetést. Megtehet ilyet? És ha megteszi, akkor a kereten felül eső összeget egyben fogja követelni? Tényleg most hónapokig nem ér majd egy forintot sem a fizetésem?

2020. jan. 13. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

A bank igen

A munkáltatód nem csökkentheti a fizetésed

2020. jan. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos igen. Vagy kirúg végleg vagy aláírom az új munkaszerződésem.. Aláírtam mert nem vagyok olyan helyzetben hogy munkanélküli lehessek :S
2020. jan. 13. 20:08
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Jó hülye vagy ha alairtad. Rugjon ki ha akar, akkor jár végkielégítés. Más munkát meg simán találsz. Komolyan beletörődsz, hogy felére csökken a fizu???
2020. jan. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

csak 3 év után jár végkielégítés, lehet nem dolgozik olyan régóta ott.

Bank nem fog szerződést módosítani amíg rendesen fizetsz és nem csúszol meg, szerintem.

2020. jan. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Sajnos igen. Vagy kirúg végleg vagy aláírom az új munkaszerződésem.. Aláírtam mert nem vagyok olyan helyzetben hogy munkanélküli lehessek :S"

ha kirúg, akkor az történik, hogy a munkaügyi bíróság megítéli visszamenőleg a béred

te meg 5 perc alatt kapsz másik munkát, mert nem olyan helyzetben van a munkaerőpiac, hogy annyira baromi nehéz legyen munkát találni

2020. jan. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A munkaidőd is csokkent a felere? Ha nem akkor jogellenes amit a fonokod tett. Nyomast gyakorolva kenyszeritette ki hogy alaird az uj szerzodest. Marpedig a kirugassal valo fenyegetes az. Ilyenformán hiaba irtad ala a szerzodest az megtamadható a birosagon. Konzultalj munkajogasszal/ugyveddel.


Ha mar evek ota dolgozol nala akkor jar vegkielegites, jar a felmondasi ido, jar a szabadsagmegvaltas (idoaranyosan) es jar az allaskeresesi jaradek 90napig.


Ez ido alatt lehet masik munkat keresni.



Ne hagyd hogy palira vegyenek.

2020. jan. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!