Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fiatalon eladósodtam, ezen...

Fiatalon eladósodtam, ezen még lehet segíteni?

Figyelt kérdés

26/l vagyok. A családi körülményeim miatt (apukám depressziós, anyukám skizofrén) hamar elköltöztem otthonról, 18 évesen. Sajnos az én hibám, hogy felelőtlen voltam, de egyrészt meg kellett menekülnöm otthonról, nem volt más választásom. Elköltöztem több száz km-re. Munkahelyem mindig volt és fizetésem is, és ezmiatt kaphattam hitelt. Első sorban hitelkeretet használtam, mikor gyors segítség kellett. Sajnos ez kevés volt egy idő után, és személyi hitelt is felvettem. A hitelkeretem mára 80.000.- Ft lett, a személyi hitelem 900.000.-, valamint főiskolára is jártam, ahol tandíj miatt 220.000.- Ft diákhitelem lett. Sajnos volt, hogy ezeket nem tudtam fizetni, mert eltörtem a bokám, és csak táppénzt kaptam. Azokban a hónapokban elúsztak a dolgaim, és a hitelek behajtásra kerültek. Azóta viszont jóval magasabb kamatot kaptak, és totál elúsztak...

Nagyon szégyellem magam az egész miatt, már két hitelt kifizettem teljesen ebben az évben, amelyek könnyebbek voltak, de ezeket sajnos nem tudtam... Időközben megbtegedtem, és kezelésekre kellett járnom, amelyeket a hitel helyett fizettem, az egészségemet fontosabbnak tartottam, illetve költöznöm is kellett.

Vállaltam plusz munkahelyet is.

Sajnos teljesen el vagyok keseredve, aktiv bár listás lettem ennyi idősen. Tényleg iszonyatosan szégyellem magam. Kaphatnék hitelt, adósságrendezőt, de ehhez adóstárs bevonása kellene, én pedig nem akarom ezt, és ugyan mégis kit lehetne ilyesmire megkérni?

Kérlek adjatok valami tanácsot, hova tudnék fordulni. A banknak már írtam, hogy kérvényezni szeretnék kamatcsökkentést, illetve jeleztem feléjük a problémám.

Sajnos nem tudok senkitől sem tanácsot, sem segítséget kérni.


2020. jan. 17. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Adostars csak kozeli hozzatartozo lehet - ferj, anya, apa, testver, gyerek.


Nagyszulo, jobarat, unokateso, szomszedbacsi nem.


Sajnos nem tudsz mit tenni... rengetegen vannak igy, ezert van a sok kilakoltatas stb, szoval nem vagy egyedul... A normalis bankok adnak neked tajekoztatot a tulzott eladosodas kockazatairol is amikor adjak a hitelt, szoval ok mossak kezuket ezek utan, mert ok tajekoztattak rola, hogy mi lesz a vege. Sajnalom hogy ezt mondom de semmit nem tehetsz. Ha atadjak vegrehajtonak akkor talan a vegrehajtoval beszelhetsz hogy kis reszletekben fizesd... ezek azonban sokszor egy eletre szolnak sajnos. Tapasztalatbol mondom.

2020. jan. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:
Tárgyalj egy fizetés átütemezésről, és persze előtte számold ki, hogy a tartozásodat milyen havi összegekben tudnád fizetni. Kicsit 1 millió fölötti, 1 120 000. Ez még elosztható lenne 3 évre, ami havi 31 000 Ft lenne. Az már csak fizethető, és persze valami plusz kamatféle is belefér, ami még x idő erre. De tárgyalható lenne. Természetesen mondd el az eddigieket, és azt is, hogy kifizettél adott hiteleket, ez és ez történt, de a fizetési hajlandóságod megvan, csak egy törlesztési ütemre lenne szükséged hozzá.
2020. jan. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Irj, kifizetem az adossagaid.


Terdvedore kezdj el sporolni.

2020. jan. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez még messze nem vészes vagy kezelhetetlen hitel mennyiség, 1,2M Ft. Nem tudom mennyi nettót keresel de nagy eséllyel 2 év alatt simán ki tudod gazdálkodni. (havi 50 törlesztés) És ne csak azon gondolkozz hogy tudnál havi 50-et megspórolni hanem azon is hogy tudnál 50-nel (100-zal stb) többet keresni.
2020. jan. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Fke ***** válasza:
Azt nem írtad mennyi a keresetet, illetve H hol laksz. Pl ha beszélsz angolul+még egy nyelven és Pesten vagy már meg is oldódott a problémád, jobban fizető állást kell vállalni. Feltételezem nem keresel jól mivel nem nagy összeg a tartozásod.
2020. jan. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!