Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Törvényes képviselőként,...

Törvényes képviselőként, milyen jogaim vannak a gyermekem számlájával kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Üdv mindenki. Az érdekelne, hogy mit tehetek meg a 18 év alatti gyermekem számlájával a bankban amennyiben ő nincs jelen?


Ezek érdekelnének:

- Bankszámla és a hozzá tartozó kártya letiltása

- A számlán található összeg kivételes

- Információ kérés a számla jelen állapotáról és a korábbi tranzakciókról


Köszönöm :)



2020. jan. 17. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Hat ez sokmindentol fugg. Hany eves?

Bar ha jol tudom bankoktol is fugg :D en bankban dolgozom remelem segit a valaszom.


14 ev alatt:

Konkretan mindent megcsinalhatsz helyette, de az okmanyai kellenek a szamlanyitashoz, meg a te okmanyaid is. Fontos hogy a lakcimkartyan ugyanaz a cim szerepeljen. 14 ev alatt pedig ha jol tudom sok bank nem is ad se kartyat, se elektronikus szolgaltatast (netbank).


14 ev folott:

A gyerkoc tud mar alairni, tehat tranzaktalason kivul barmit, amit ala kell irni, mar nem lehet az o jelenlete nelkul.

De tudsz utalni a szamlarol, tudsz kerni kifizetest, illetve a szamlaegyenlegrol tajekoztathatnak teged, de minden mashoz mar az o alairasa kell. Tehat modositasokhoz mar nem lesz jogod, letiltashoz sem.

Itt mar lehet bankkartya es netbank is.


Kerdes meg, hogy a torvenyes kepviseloi jogod mellett van-e meghatalmazasod, mert amint betolti a gyerkoc a 18. Evet, a szulo lekerul a szamlarol. De ha van meghatalmazas, akkor a jogok maradnak.


De mondom bankoknal lehet elteres, de nalunk igy van (nem mondok nevet)

2020. jan. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A gyerek meg pár napig 16 alatti, OTP Bank
2020. jan. 18. 00:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Költi a gyerek ész nélkül a "lóvét"? :)
2020. jan. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Meglehet, ezt szeretném tudni :)
2020. jan. 18. 08:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem kell neki adni. Ha meg már adtál neki, akkor utána mi közöd hozzá, hogy mire költi? Attól, hogy valaki kiskorú, még vannak pl. személyiségi jogai. Egy 16 éves gyerek meg már nem annyira gyerek, maximum a jog szerint, de a gyakorlati életben már nem annyira kóser kutakodni utána.
2020. jan. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Máshonnan szerzi a pénzt, nem tudom honnan. Így már szerintem azért van okom, már elnézést
2020. jan. 18. 13:57
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként is van okod, ezzel teljesen egyetértek. Nem nagykorú, és nagyon nem mindegy, hogy mibe keveredik a gyereked, amiből pénze van (védelmi pénz), vagy egyébként mire költi (drog stb.).

Most nagyon durva dolgokat említettem példának, de igenis legyen az ember tisztában a saját gyerekével.


Ezt vallom a 18. életéve betöltése utáni időszakra is egészen addig, amíg az ember meg nem győződik arról, hogy jó úton halad, és rendben van az élete mind anyagilag, mind érzelmileg.


Nekem a "szülő" és "család" fogalomba ez nagyon is beletartozik függetlenül attól, hogy éppen hány éves a gyerekem.

2020. jan. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

7es.

Úristen ha egy 16 éves "gyerek" tud valahogy pénzt keresni akkor rögtön drogdíler meg védelmipénz behajtó.


1000 és 1 más "jövedelem" forrása lehet neki. Nyilván az adóügyeket nem említettem.

2020. aug. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as!


Ugye tudsz olvasni? :)


"Most nagyon durva dolgokat említettem példának" -> ezt írtam.


Amit leírtál, azzal egyébként tisztában vagyok...

2020. aug. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!