Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Minden egyes bankszámlàhoz...

Minden egyes bankszámlàhoz elvárás hogy menjen rá munkabér?

Figyelt kérdés
Ha igen miért? Mi közük hozzá hogy nekem mikor mi megy rá? Vagy nem megy rá?

2020. jan. 18. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyiknél se feltétele a számlanyitásnak.


Van egy csomó olyan bankszámla, ami havi díj kedvezményt ad, ha oda érkezik a munkabéred.


CIB-nél pl jár a kedvezmény, ha havonta a minimálbér összege odaérkezik, mindegy, hogy munkabér, vagy bármi más.

Raiffeisen-nél akkor jár, ha havonta 80ezer orint forgalmat csinálsz. Mindegy érkezik-e rá munkabér vagy nem.


Szóval nem csak munkabéres van, de sok bank ahhoz köti a kedvezményt, mert ha odaérkezik a munkabér, akkor az ő bankjukat fogod használni inkább.

2020. jan. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
sehol nem elvárás.
2020. jan. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor elvárás, ha folyószámla hitelkeretet akarsz igényelni.

Meg bizonyos számlacsomagoknál kell X összegű munkabérnek érkeznie, akkor kapod meg a kedvezményeket, de egyébként nem elvárás.

Simán nyithatsz egy lakossági számlát, és akár évekig nem érkezik rá semmi - csak a számlavezetési költséget legyen miből fizetni.

2020. jan. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:

Mint már mondták, nem kell, hogy a munkabér arra menjen. Nyithatsz bankszámlát akár olyan céllal is, hogy te időnként arra teszel be valamennyi pénzt akármiért is, például magadnak külön gyűjtögetsz, vagy az asszonynak, vagy a gyerkőcnek egy kis összeg. Senkinek semmi köze hozzá, hogy mikor, mennyit, miért, és hol teszel rá.


Mivel a munkabér egy havi rendszeres utalást jelent, ami a banknak egy számítható és folyamatos pénzforrás, ezért szoktak olyankor kedvezményt adni a számla fenntartási költségiből. De nem kötelező hozzá a munkabér.

2020. jan. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. Akkor félre értelmeztem, amikor néztem a bankszámlàkat.
2020. jan. 18. 22:21
 6/6 anonim ***** válasza:
A Raffinál láttam ilyen csak. A prémium bankszámlájukhoz mindenképp munkabérnek kell lennie. Hiába, hogy a csedem eléri az adott összeghatárt, az nem volt jó nekik.
2020. jan. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!