Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Eladósodtunk. Mit tegyünk?

Eladósodtunk. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Egy álmunk itt a nyomorba majdnem. Szinte képtelenek vagyunk fizetni a hiteleket, és az elmaradásokat.

1 Cetelem 56 000 ft

2 Cetelem 71 000 ft

3 db provident 90 000 ft

2 db intrum 18 000 ft

2 telefonszamla 35 000 ft

Albérlet villannyal 90 000 ft

1 személyi kölcsön

2 hitel keret 45 000 ft / 110 000 ft

Részletfizetés kv föző

internet/ tv szolgaltatas

1 ismerősnek havi 20 000 ft tartozás törlesztés

és lehet amit még nem is említettem.


Elmaradások a telefonszámláknál vannak 2 havi cetelemtél 1-1 havi providenteknél kb 250 000 elmaradás , most jön a villany leolvasás, tulaj elfelejtette bediktálni arra is ki kell fizetnunk 20 000 ft ot. szinte egyre kilátástalanabb a helyzetünk. dolgozunk alszunk dolgozunk alszunk. egyszerűen kifizetünk 10 en amit tudunk , de ugyan ugy gyűlnek az elmaradások. és már 11 én számolgatjuk mit tudunk venni. Sajnos bele estünk ebbe az ördögi körbe 20 on évesen. ismertségi körünkben van aki külföldre menekült. Nekünk is megfordult a fejünkbe hogy kimegyünk. És probáljuk vizettgetni onnan. Vagy valakinek esetleg bármi ötlete? Szinte a kapcsolatunk megy rá erre a kilátástalan helyzetre.


2020. jan. 20. 12:46
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
Elnézést a hibákért de már a sírás kerülget ez miatt. Az életünk, a kapcsolatunk rá megy erre. :/
2020. jan. 20. 12:48
 2/48 anonim ***** válasza:
77%

Másodállás a főállás mellé.

Kérni halasztást előre, sokkal jobb mint elmaradni.

2020. jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
70%

Kávéfőzőre kár volt, itt van, hogy hogyan lehet ingyen szerezni akár többet is:


[link]


Egyébként meg ha nincs ingatlan vagy kocsi amit elárverezhetnek, akkor én nem izgulnék túlságosan. Én ilyesmit sose engedhettem meg magamnak, mert mindig volt amit elveszthettem volna, de ha nem lenne, akkor érdemes megfontolni, hogy miket ne fizessen az ember. Majd tiltják annak a fizetéséből akinek a nevén van, 33% vagy 50%-ot, attól függ, hogy egy vagy több tartozás miatt tiltanak. Illetve bankszámlára kért fizetést el kell felejteni mert inkasszózzák, készpénzben kell kérni a kifizetést. Amit muszáj fizetni az a lakbér, a többit nem.

Aztán ezt kisakkozva könnyen lehet hogy több marad a letiltás mellett is mint így. A megmaradó pénzből meg egyenként ki kell fizetni a tartozásokat, kezdve a legkisebbel.

2020. jan. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
65%
Mondjuk a második hitel után nem villogott a vészjelző lámpátok??????
2020. jan. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
80%

Mi a fenének vettetek fel ennyi hitelt? Elhiszem, hogy kellett a kávéfőző, a telefon és a tv de túlvállaltátok magatokat.


Javaslom, hogy sűrgősen keressetek valami plusz bevételi forrást, mert így teljesen tönkre mentek. Valamint a kiadásokon lehetne spórolni. Valamint a neten keressetek rá a tudatos pénzügyekre.

2020. jan. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
89%

Na jó, most nem jövök a szentbeszéddel, hogy mi a francért kell ennyi hitel. Hitellel a jövőbeli jövedelmedet éled fel szépen... Remélem tanultok belőle és örökre elfelejtitek a fogyasztási hiteleket.

Most koncentráljunk a problémára. Ti hitelspirálba kerültetek. Több dolgot is lehet tenni. Növelni a bevételeket másodállás, eladni mindent, aminek értéke van (autó, drága telefon, bicikli, tablet, ha van több tévé vagy laptop, stb.) Valamint kiadást csökkenteni, olcsóbb albérlet, mindenen spórolni addig, amíg ki nem másztok a kakiból. Rossz hír az, hogy ti magatokat kevertétek bele és nektek is kell kimászni, a jó hír, hogy sok cikk született ebben a témában, ami segíthet. Olvasgassatok sokat! Ezek a cikked pont ezzel foglalkoznak, illetve a pénzügyi tudatossággal.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2020. jan. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
71%
Költözzetek vissza a szülőkhöz, havi százassal beljebb vagytok egyből. Telefonra is 35, mi a fenét csináltok? Mást lemondani nem lehet, de ezekkel viszonylag sokat lehet fogni.
2020. jan. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
65%
Így van, telefon előfizetés helyett lehetne pl. Skype is, vagy chat neten, facebookon.. legfeleslegesebb kiadás, már ha nem fizeti alapból a cég egy havi kerettel.
2020. jan. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
65%

Te jó ég! Mire vettetek fel ennyi hitelt???

Ráadásul csillagászati THM-es provident és társai!


Saját magatok lavíroztatok bele a "nyomorba".

2020. jan. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
71%

# 6 Én is gyakran olvasom a kiszámolót, többségében nagyon jó tanácsokat ad.


Nagyon sok embernek kötelező olvasmányként írnám elő - természetesen bármilyen hitelfelvétel ELŐTT!

2020. jan. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!