Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Eladósodtunk. Mit tegyünk?

Eladósodtunk. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Egy álmunk itt a nyomorba majdnem. Szinte képtelenek vagyunk fizetni a hiteleket, és az elmaradásokat.

1 Cetelem 56 000 ft

2 Cetelem 71 000 ft

3 db provident 90 000 ft

2 db intrum 18 000 ft

2 telefonszamla 35 000 ft

Albérlet villannyal 90 000 ft

1 személyi kölcsön

2 hitel keret 45 000 ft / 110 000 ft

Részletfizetés kv föző

internet/ tv szolgaltatas

1 ismerősnek havi 20 000 ft tartozás törlesztés

és lehet amit még nem is említettem.


Elmaradások a telefonszámláknál vannak 2 havi cetelemtél 1-1 havi providenteknél kb 250 000 elmaradás , most jön a villany leolvasás, tulaj elfelejtette bediktálni arra is ki kell fizetnunk 20 000 ft ot. szinte egyre kilátástalanabb a helyzetünk. dolgozunk alszunk dolgozunk alszunk. egyszerűen kifizetünk 10 en amit tudunk , de ugyan ugy gyűlnek az elmaradások. és már 11 én számolgatjuk mit tudunk venni. Sajnos bele estünk ebbe az ördögi körbe 20 on évesen. ismertségi körünkben van aki külföldre menekült. Nekünk is megfordult a fejünkbe hogy kimegyünk. És probáljuk vizettgetni onnan. Vagy valakinek esetleg bármi ötlete? Szinte a kapcsolatunk megy rá erre a kilátástalan helyzetre.


2020. jan. 20. 12:46
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy írták, megvizsgálni, mit lehetne eladni, milyen kiadásokat lehetne csökkenteni, és plusz bevételi forrás után nézni.

Illetve a bankban addósságrendező hitel után érdeklődni, amivel a kedvezőtlen hiteleiteket kiváltjátok és utána az új hitelt hosszabb futamidővel, kisebb törlesztőrészlettel fizetitek.

2020. jan. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
90%

3 db Provident???

2 Cetelem???

Jol kivalasztottatok a legdragabb hiteleket. En se akarok hegyi beszedet tartani mert mar mindegy... De raadasul pont azt a 2 hitelintezetet valasztottatok, akiket pont nem erdekli ha 180ezer a nettod es 170ezer forint a torlesztod. Meg se szabadott volna kapnotok a felet legalabb, ha normalis hitelintezetnel igenyeleltek, a ti erdeketekben el is utasitottak volna. Ertem en hogy neha kell a penz, de inkabb a gatyaszoritas, mint a hitel, amit kamatostul fizetsz vissza.


Hitelkeret... Intrum... Tejoisten. Senki nem mondta, hogy haho ez tul sok?


Biztos vegrehajto lesz ebbol ha hosszutavon nem megy a torlesztes, meg most vegyetek ki az osszes penzt a szamlatokrol amig nem inkasszoztak le, es kezbe kerjetek a fizetest. Ha nem megoldhato akkor szulo/testver/gyerek szamlajara.


Vagy szamlavezeto banknal kerjetek hitelkivalto hitelt, azzal a cetelem+provident draga hiteleket ki lehet pipalni. Bar ha a hitelkeret ki van meritve, akkor nem fogjatok megkapni.

Ha nem vagytok adostarsak, akkor lehetoleg olyan adostarssal kell ezt kerni, aki nincs eladosodva. Anya, apa, testver...


Es valamelyikotok vallaljon be egy kulfoldi munkat. Vagy akar mind a ketten. A szulohoz koltozes is jo otlet. Vagyontargyak eladasa... Telefonszamla is gondolom a telefon megvetele reszletre miatt ilyen sok... Ez tenyleg borzalmas, hogy ennyire nem tudtatok elore gondolkodni.


Eletbiztositasotok azert van? mert azert egyikotokkel tortenik valami, na akkor lesz nagy baj... Bar gondolom ebbe se gondoltatok bele. Csak hogy reszletre kavefozot vegyetek :D

Bocsanat a kioktatasert... De sajat magatokat kevertetek bele. Vagy ha nem ertetek a penzhez, hitelekhez, kerdeztetek volna meg egy szulot. Vagy ha rajuk nem hallgattok, akkor egy normalis bankban egy tanacsadot.

NEM CETELEM MEG PROVIDENT MEG COFIDIS!!! Hanem normalis bank...


Mindenesetre, sok szerencset.

2020. jan. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%

A felsoroltakhoz mennyi a fix havi bevételetek???


Magáncsőd nem jöhet szóba???

[link]


Szigorúak a feltételek, az ellenőrzés - de az esetetekben lehet, hogy érdemes ezt meglépni!

2020. jan. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
46%
Nagy tanulság,hogy mindig addig nyújtózkodj amíg a takaród ér.
2020. jan. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
87%

ha lemondasz az irreálisan magas igényeidről, már nyertél!


35 ezer telefonszámla...

Az utóbbi 20 évben nem költöttem ennyit telefonra, készülékvásárlással együtt!

Neked meg ifonod van.

Joghurtról, kóláról lemondani!

2020. jan. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
53%

Hová lett a kérdező????


Vagy hátradől, és röhög magában, hogy milyen sokan ráharaptak a kamu kérdésére?

2020. jan. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
84%
Minden értékes dolgot eladni, hazaköltözni szülőkhöz, hogy legalább albit ne kelljen fizetni, másodállást vállalni, elvállalni minden létező túlórát, adósságrendező hitel után érdeklődni és kb. ennyi.
2020. jan. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
53%
Vaaaaagy: r...hadtul megváltozni és megkérni a szülőket hogy húzzanak ki a sz..rból, mert amgy egyáltalán nem nagy összegekről beszélünk ahogy látom. Ez egy misi közelében sincs.
2020. jan. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:
Nem eltuntem. Szulokhoz nem tudunk haza koltozni , nem elnek. Ahogy mondtam dolgozunk alszunm dolgozunk alszunk, plusz allas mar nem fer bele. Max amirol lemondhatunk telefonok, de ott akkor kobberel egyutt kb 300 000 rol beszelunk telefononkent.. 1 misi.. itt kb 10 millio tartozast soroltam fel, ezek itt csak a havi torlesztok.
2020. jan. 22. 09:06
 20/48 anonim ***** válasza:
77%

írtam neked a magáncsőd / családi csődvédelem lehetőségét.


Meg se nézted?

2020. jan. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!