Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Eladósodtunk. Mit tegyünk?

Eladósodtunk. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Egy álmunk itt a nyomorba majdnem. Szinte képtelenek vagyunk fizetni a hiteleket, és az elmaradásokat.

1 Cetelem 56 000 ft

2 Cetelem 71 000 ft

3 db provident 90 000 ft

2 db intrum 18 000 ft

2 telefonszamla 35 000 ft

Albérlet villannyal 90 000 ft

1 személyi kölcsön

2 hitel keret 45 000 ft / 110 000 ft

Részletfizetés kv föző

internet/ tv szolgaltatas

1 ismerősnek havi 20 000 ft tartozás törlesztés

és lehet amit még nem is említettem.


Elmaradások a telefonszámláknál vannak 2 havi cetelemtél 1-1 havi providenteknél kb 250 000 elmaradás , most jön a villany leolvasás, tulaj elfelejtette bediktálni arra is ki kell fizetnunk 20 000 ft ot. szinte egyre kilátástalanabb a helyzetünk. dolgozunk alszunk dolgozunk alszunk. egyszerűen kifizetünk 10 en amit tudunk , de ugyan ugy gyűlnek az elmaradások. és már 11 én számolgatjuk mit tudunk venni. Sajnos bele estünk ebbe az ördögi körbe 20 on évesen. ismertségi körünkben van aki külföldre menekült. Nekünk is megfordult a fejünkbe hogy kimegyünk. És probáljuk vizettgetni onnan. Vagy valakinek esetleg bármi ötlete? Szinte a kapcsolatunk megy rá erre a kilátástalan helyzetre.


2020. jan. 20. 12:46
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
87%

Elég nehéz úgy tanácsot adni, hogy rébuszokban beszélsz....


Thaiföldi / dominikai /ausztráliai nyaralásra, vagy mi a fenére vettetek fel ilyen eszement összegeket hitelbe???

2020. jan. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:
Szeintem teljesen mindegy mire ment el , a hitel meg van. Ennyi.
2020. jan. 23. 12:37
 43/48 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is mindegy, nem befolyásol semmit, maximum csámcsogni lehet rajta.


Amit én tennék:

1) Megpróbálnék adósságrendező hitelt felvenni.

2) Eladnám, ami nem szükséges a bevételemhez. Autó, tv, kávéfőző, mobil.

3) Olcsóbb albérlet, visszaköltözés szülőkhöz.

4) Túlóra, külföldi munka, akár szakmán kívül is, amíg helyre nem jövünk.

2020. jan. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
100%
43: azt írta korábban, hogy nem fér bele nekik plusz állás, és csak a telefont (meg a kávéfőzőt) tudná pénzzé tenni...
2020. jan. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
100%
Tudom mit írt. Csak azt vázoltam, hogy én mit tennék. Nyilván a lehetőségeikhez kell igazítani. A több munka vállalása helyett pedig lehet a külföldi munka pontra ugrani.
2020. jan. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:
Igen ez lett volna a fo kerdes... a kulfold. Csak mindenki felig olvassa el vagy annyire sem. Es a sajat maganak valo csamcsogni valot veszi ki belole
2020. jan. 23. 13:23
 47/48 anonim ***** válasza:
30%

Közel 9 millió hitel, és ami felmutatható, az 2 telefon meg a kávéfőző...világkörüli útra mentetek talán?

De igaz is, ez teljesen mindegy most már. Itthoni fizetésből évtizedekig törleszthetnétek nyomorogva, és akkor se biztos, hogy kikerülnétek belőle. Így szerintem hagyjátok a fenébe és irány külföld, mielőtt megindul a végrehajtás.( Ez beletelhet jópár hónapba, mire behajtóhoz kerül és a cég jogi útra tereli az ügyet.)

Addig keresgéljetek külföldi munkát lehetőleg szállással. Ha már megvetettétek kint valamelyest a lábatokat, föl lehet venni a kapcsolatot a behajtóval, végrehajtóval és részletfizetésről egyezkedni.

Amire ügyeljetek: Ha fizetési meghagyás jönne közjegyzőtől, azt a levelet feltétlenül vegyétek át és mondjatok ellent 15 napon belül. Ha ezt elmulasztjátok, 15 nap múlva megindulhat a végrehajtás. Ha ellentmondtok, bírósági per lesz és időt nyertek.

Egyedül az ismerősnek törlesszetek megegyezés szerint, ő valószínűleg jobban érezné a pénze hiányát, a hitelintézetek tudnak várni, nem mennek csődbe pár nemfizető ügyfél miatt.

2020. jan. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Kérdező végül mi lett azóta?Mit sikerült intéznetek?
2023. máj. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!