Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek ez a hitelfelvétel...

Szerintetek ez a hitelfelvétel így rendben lesz?

Figyelt kérdés

Budapesten szeretnénk párommal megvenni az első lakásunkat.

23 millió az ár. Önerőből 10 milliót tudunk állni a maradék 13 hitel lenne, 20 éves futamidővel. Más hitelünk nincs, havi nettó 550 a kerestünk, bejelentett határozatlan idejű szerződés, több éves munkaviszony mind a kettőnk esetében.


Na a kérdés, hogy lehet e probléma a hitellel, mondjuk, hogy nem kapjuk meg? 10% foglalót kell letenni és ugye ha elutasít a bank akkor az bukó, ami nagyon nagy csapás lenne. Bele szabad így vágni? Nagyon félek tőle, hogy elúszik valahogy a foglaló. :/



2020. jan. 20. 18:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

Menj be a bank(ok)ba és kérj előbírálatot.

A vásárlásnál meg úgy irassátok az ügyvéddel a határidőket, hogy legyen időtök másik banknál hitelt intézni, ha az első befuccsol valamiért.

Nagyon sokan vesznek hitelre lakást, és én még olyan panaszt nem olvastam, hogy a bank nem adott hitelt, max az lehet, hogy kevesebbet ad. De a 13millió csak 55%, úgyhogy annyit adnia kéne.

2020. jan. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kértem előbírálatot de azt mondták, hogy fogyasztóbarát hitelre nem csinálnak. Valami nem hivatalos kalkulációt végzett a bankos amire azt mondta, hogy legjobb besorolást kaptunk. De ugye ez nem hivatalos.
2020. jan. 20. 18:52
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

" 10% foglalót kell letenni és ugye ha elutasít a bank akkor az bukó, ami nagyon nagy csapás lenne. "


Előleg vagy foglaló van, nem mindegy, mert az egyik visszajár. Olvass utána a dolgoknak, hogy melyik micsoda:

[link]

2020. jan. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Foglaló
2020. jan. 20. 19:44
 5/14 anonim ***** válasza:
11%

Már letettétek a foglalót?


Mert ha nem, akkor nem értem, miért "ragaszkodsz" hozzá. Az általam belinkelt ÜGYVÉDI oldalon elég világosan le van írva, hogy mit kell tenned, hogy ne bukd el a pénzed:



"A Ptk. szabályai szerint az előleg meghiúsulás esetén visszajár a vevőnek mindenféle levonástól mentesen. Anyagi következménye tehát ennek nincs."


Kérlek olvasd el figyelmesen azt az írást, amit belinkeltem és akkor nem bukod el a pénzed.

2020. jan. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én nem ragaszkodom hozzá. Én előleget adnék szívem szerint. Az eladók ragaszkodnak a foglalóhoz általában...
2020. jan. 20. 21:00
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Így van, foglalót szokás adni, azt szokták kérni az eladók. Tetszik vagy sem, nem az eladó hibája ha nem jön össze a hitel.


De ti szerintem ne aggódjatok, ilyen feltétel mellett meg fogjátok kapni. Fizetés is egész normális és igen nagy arányú az önrész is.

Annak van aggódni valója akinek épp csak 20-30% önerő van meg és a fizu miatt is necces, hogy megkapja-e.

2020. jan. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%

Hiába húztatok le, meg ragaszkodik az eladó a foglalóhoz, attól még igaz az, amit írtam, hogy az előleg visszajár, a foglaló nem.


Lehet ezt is lehúzni :D

(az ember igazat ír, oszt lehúzzák :D )

2020. jan. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%

#8: az ég kék.. Ez is igaz, csak semmi jelentősége a kérdés szempontjából.


Az előleg visszajár, csakhogy ahogy a kérdező is írta ilyenkor foglalót szokás kérni/adni.

2020. jan. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
8-as. Az a baj, hogy a kérdésem nem az volt, hogy mi a foglaló és előleg közti különbség. Ha ezt kérdeztem volna akkor a válaszod 100%-ban hasznos lenne, jelen esetben viszont nem a kérdésemre adtál választ.
2020. jan. 21. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!