Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel

A kérdés

Szerintetek ez a hitelfelvétel így rendben lesz?

Budapesten szeretnénk párommal megvenni az első lakásunkat.

23 millió az ár. Önerőből 10 milliót tudunk állni a maradék 13 hitel lenne, 20 éves futamidővel. Más hitelünk nincs, havi nettó 550 a kerestünk, bejelentett határozatlan idejű szerződés, több éves munkaviszony mind a kettőnk esetében.

Na a kérdés, hogy lehet e probléma a hitellel, mondjuk, hogy nem kapjuk meg? 10% foglalót kell letenni és ugye ha elutasít a bank akkor az bukó, ami nagyon nagy csapás lenne. Bele szabad így vágni? Nagyon félek tőle, hogy elúszik valahogy a foglaló. :/

Keress kérdéseket hasonló témákban: hitel, lakás, vásárlás, bank, foglaló, Budapest

jan. 20. 18:19  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Ifjutitan nevű felhasználó válasza:

Menj be a bank(ok)ba és kérj előbírálatot.

A vásárlásnál meg úgy irassátok az ügyvéddel a határidőket, hogy legyen időtök másik banknál hitelt intézni, ha az első befuccsol valamiért.

Nagyon sokan vesznek hitelre lakást, és én még olyan panaszt nem olvastam, hogy a bank nem adott hitelt, max az lehet, hogy kevesebbet ad. De a 13millió csak 55%, úgyhogy annyit adnia kéne.

A válasz 63%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/14Időpont jan. 20. 18:41 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kértem előbírálatot de azt mondták, hogy fogyasztóbarát hitelre nem csinálnak. Valami nem hivatalos kalkulációt végzett a bankos amire azt mondta, hogy legjobb besorolást kaptunk. De ugye ez nem hivatalos.

# 2/14Időpont jan. 20. 18:52 Privát üzenet

" 10% foglalót kell letenni és ugye ha elutasít a bank akkor az bukó, ami nagyon nagy csapás lenne. "

Előleg vagy foglaló van, nem mindegy, mert az egyik visszajár. Olvass utána a dolgoknak, hogy melyik micsoda:

[link]

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/14Időpont jan. 20. 19:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Foglaló

# 4/14Időpont jan. 20. 19:44 Privát üzenet

Már letettétek a foglalót?

Mert ha nem, akkor nem értem, miért "ragaszkodsz" hozzá. Az általam belinkelt ÜGYVÉDI oldalon elég világosan le van írva, hogy mit kell tenned, hogy ne bukd el a pénzed:

"A Ptk. szabályai szerint az előleg meghiúsulás esetén visszajár a vevőnek mindenféle levonástól mentesen. Anyagi következménye tehát ennek nincs."

Kérlek olvasd el figyelmesen azt az írást, amit belinkeltem és akkor nem bukod el a pénzed.

A válasz 10%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/14Időpont jan. 20. 20:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Én nem ragaszkodom hozzá. Én előleget adnék szívem szerint. Az eladók ragaszkodnak a foglalóhoz általában...

# 6/14Időpont jan. 20. 21:00 Privát üzenet

Így van, foglalót szokás adni, azt szokták kérni az eladók. Tetszik vagy sem, nem az eladó hibája ha nem jön össze a hitel.

De ti szerintem ne aggódjatok, ilyen feltétel mellett meg fogjátok kapni. Fizetés is egész normális és igen nagy arányú az önrész is.

Annak van aggódni valója akinek épp csak 20-30% önerő van meg és a fizu miatt is necces, hogy megkapja-e.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/14Időpont jan. 20. 23:23 Privát üzenet

Hiába húztatok le, meg ragaszkodik az eladó a foglalóhoz, attól még igaz az, amit írtam, hogy az előleg visszajár, a foglaló nem.

Lehet ezt is lehúzni :D

(az ember igazat ír, oszt lehúzzák :D )

A válasz 37%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/14Időpont jan. 21. 08:00 Privát üzenet

#8: az ég kék.. Ez is igaz, csak semmi jelentősége a kérdés szempontjából.

Az előleg visszajár, csakhogy ahogy a kérdező is írta ilyenkor foglalót szokás kérni/adni.

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/14Időpont jan. 21. 08:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

8-as. Az a baj, hogy a kérdésem nem az volt, hogy mi a foglaló és előleg közti különbség. Ha ezt kérdeztem volna akkor a válaszod 100%-ban hasznos lenne, jelen esetben viszont nem a kérdésemre adtál választ.

# 10/14Időpont jan. 21. 08:51 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Valaki eltudná magyarázni?
Hitelfelvétel elméleti síkon - részletek lent kifejtve. Esélyes, hogy megadják?
Hitelcélok szabad felh. Személyi kölcsönnél - banki alkalmazottak! Mik a pozitívak, mik a negatívak?
Ilyen hitelfelvétel?
A diakhitelnél ez így rendben van?
Adóstárs kiengedés hitelből, hogyan lehetséges?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Banki ügyek, kamat, hitel rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!