Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek ez a hitelfelvétel...

Szerintetek ez a hitelfelvétel így rendben lesz?

Figyelt kérdés

Budapesten szeretnénk párommal megvenni az első lakásunkat.

23 millió az ár. Önerőből 10 milliót tudunk állni a maradék 13 hitel lenne, 20 éves futamidővel. Más hitelünk nincs, havi nettó 550 a kerestünk, bejelentett határozatlan idejű szerződés, több éves munkaviszony mind a kettőnk esetében.


Na a kérdés, hogy lehet e probléma a hitellel, mondjuk, hogy nem kapjuk meg? 10% foglalót kell letenni és ugye ha elutasít a bank akkor az bukó, ami nagyon nagy csapás lenne. Bele szabad így vágni? Nagyon félek tőle, hogy elúszik valahogy a foglaló. :/



2020. jan. 20. 18:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, hogy segíteni akartam...

Kérdésedből nem derült ki, hogy letettétek-e már a foglalót vagy majd csak jövőbeni cselekvés lesz - erre akartam felhívni a figyelmedet, hogy ha még nem, akkor érdemes a szerződést előleggel írni és akkor nem bukjátok el.


Azt meg senki nem fogja tudni megmondani, hogy a bank mit dönt, mert hallottam már olyant, hogy valaki hitelképes volt, mégsem kapott hitelt, mert rendszeresen szerencsejátékkal fogadott (totó, lottó, tippmix)


Mindegy, léptem, nem vagy hajlandó vitatkozni.

2020. jan. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Jaj istenkém, most sértődj akkor meg!
2020. jan. 21. 09:16
 13/14 anonim ***** válasza:
69%

"akkor érdemes a szerződést előleggel írni és akkor nem bukjátok el."



Sőt, jobbat mondok: érdemes vételárnak 10 milliót írni és akkor elég a saját pénz, nem kell hitel.


Na mindegy, én csak segíteni akartam, mindenki hülye aki nem hallgat rám.


:))

2020. jan. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 xswerdy ***** válasza:
előbírálatot minden hitelre csinálhatnak, lehet, hogy másik bankot kellene keresni, illetve alapvetően egy netes kalkulátorral kikalkulálni, és aztán (a közvetítőn keresztül, vagy közvetlenül) azt a bankot megkeresni, aki kedvező.
2020. jan. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!