Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Állampapír vásárlás, de hol...

Állampapír vásárlás, de hol (OTP, Államkincstár? )

Figyelt kérdés

Már idegesít egy ideje, hogy a megtakarított pénzem csak áll egy folyószámlán az OTP-nél és szép csendben inflálódik.

Elhatároztam, hogy állampapírba fektetnék (kb. 8 milliós értékben). Hol érdemes vásárolnom? Úgy tudom, hogy a Kincstárnál az értékpapír számla vezetése ingyenes. No de azzal lehet költségem, hogy én egy folyószámláról oda juttatom a pénzemet? Vagy ha utána vissza akarom rakni egy banki folyószámlára?

Az OTP-nél (vagy egy elméleti másik banknál) annyi lenne az előny, hogy (gondolom én) mindent a seggem alá tolnának és semmit sem kéne foglalkozni az egésszel. Lennének ott egyéb költségek?



2020. jan. 21. 18:15
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Nyitottam neten keresztül (ügyfélkapuval) egy TBSZ számlát az Államkincstárnál és kártyás vásárlással szoktam időnként venni állampapír pluszt.

Mondjuk most már csak arra jó, hogy valamelyest kevesebbet bukjak infláción.

2022. jan. 16. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!