Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » WizzAir hitelkártya jogos a...

WizzAir hitelkártya jogos a fizetési kötelezettség?

Figyelt kérdés
Nem pont jó passzban elkapott egy wizzaires csaj és belementem ebbe a hitelkartyas marhasagba. Nem küldtem nekik semmit, amivel igazolnam a jövedelmemet, tehát nem is adhatnanak hitelkartyat. Szerintem a bankszamlaszamomat se tudják. Kiküldték a hitelkártyat, nem aktivaltam. Most kaptam egy smst miszerint 700 ft tartozásom van. Ez jogos lehet? Mindenképp felhívom őket, hogy ez mégis, hogy lehet... De szeretném előre tudni, hogy mi vár rám.

2020. febr. 11. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy Erste Max hitelkártyát szereztem egy plázában, én is kaptam 700 forint befizetendőt. Mivel a számla már létrejött, ha nem aktiválod is vonják ezt havonta.

Kb 300 a számlavezetési díj, 400-450 sms értesítő valamiről. Én végül aktiválás mellett maradtam és ezt az sms-es dolgot lemondtam, így csak kb 300 forintot kérnek havonta költségként. Elvileg 6-7 ezer környéki kártyadíj is van évente nálam elvileg (1. évbe elengedik). Minden esetre hívd fel őket, Wizzair-esnél lehet valami másképp van. Elvileg ha az ERTE banknál van alapból folyószámlád és odamegy a fizetésed, akkor nem kell jövedelemigazolás (mivel ők látják), más esetben kellett volna nekik a hitelkártya küldéshez.

2020. febr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Igen, a csaj is mondta, hogy ha náluk lenne, akkor nem kellene, de otp-s vagyok, szóval... Alapból elég szomorú dolognak tartom, hogy egy akár kitalált jövedelem benyögése után bárkinek adnak hitelkártyát és így eladósítják az embert. Persze én voltam a meggondolatlan ezt aláírom, de azért ez még is csak pofátlan dolog. Mindenesetre remélem meg lehet beszélni velük, hogy tekintsenek el ettől. Utólag rájöttem, hogy nem repülgetek én annyit, hogy megérje nekem.
2020. febr. 11. 12:59
 3/8 anonim ***** válasza:
A szerződésre 14 napos elállási jogot írtál alá az ajánlati lapon.
2020. febr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez viszont sajnos jogos. Azonban még mindig nem értem aktiválás nélkül, hogy léphet valami érvénybe... Na mindegy.
2020. febr. 11. 13:16
 5/8 anonim ***** válasza:
A szerzodes nem a kártya aktiválásával jön létre. A másik a 14. pont. Ha nem igazolsz jövedelmet semmivel , akkor is megállapíthat egy maximum 300.000 Ft-os hitelkeretet az mnb 32/2014 rendelete alapján.
2020. febr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez alapján minden kérdésemre választ kaptam, köszönöm!
2020. febr. 12. 08:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként nem olyan rossz dolog ez a Wizzair hitelkártya, ha évente kétszer repülsz a Wizzairrel akkor már megéri.
2020. febr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Alapból megéri ha ki tudod használni a club card előnyeit. Nem kell megvenni évente 10 euróért. Utána utazásonként 10 euro lejön a repjegyekbol.Inkább időben legyen visszatöltve az egyenleged, hogy kamatmentes legyen és akkor repülve simán pluszt is hozhat.
2020. febr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!