Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Minden bank netbankjába is...

Minden bank netbankjába is kérnek külön kódot belépéshez, átutaláshoz sms-ben, vagy csak az ERSTE-nél?

Figyelt kérdés
Én már megőrülök ettől a kódoktól. Hacsak meg akarom nézni az egyenlegemet, a netbankos kódom után még sms-ben is küld külön kódot, amit be kell írnom, ha átutalok akkor is. Ez nem rég óta van így. A telóm televan már az ERSTE sms-eivel.

2020. febr. 12. 16:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Rendesen keveritek a szezont a fazonnal: a BELÉPŐ kódos sms-ért nem számol fel egyik bank sem pénzt, és a másik fajtáért sem: az pedig október óta van, hogy az internetes vásárlásokat ne lehessen pusztán a kártyaadatok leolvasásával végezni.


Eddig ugyanis ha valaki leolvasta a kártyádról az adatokat (kártyaszám. lejárat, CVC kód), akkor nem is kellett fizikailag a kártyának nála lennie, mégis tudott vele vásárolni az interneten. Ezt szigorították meg a bankok, most már az internetes vásárlásnál is kódot kér (meg az utalásoknál).


5,8-as meg szerintem a vásárlás utáni sms-ről beszél, ami teljesen más és azért igen, vonnak le pénzt a számláról.

2020. febr. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%

Ja, és igen, az OTP bank is ugyanígy működik.

Kérdező, engem is idegesít az állandó kódozás, de az a hekyzet, hogy ez a saját érdekünk, hogy ne vásárolhasson bárki a kártyával a neten.

2020. febr. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
51%

Igen. agyverzes.

Multkor a bankfiokban allitattam be egy uj teloszamot, mert valahogy 2 volt megadva es az ellenorzo kodomat a regi szamomra kuldte. Ergo nem tudtam utalni meg semmi. :D


Mindez azert van, mert a sok hulye kirakja a bankkartya adatait online vagy kamu oldalokon adja meg stb. A sok hulye miatt kell szivnunk minden extra biztonsagi intezkedes miatt.


Az ugyintezo kislany nem tudta beirni a kulfoldi szamot. Idosebb kollegaja segitett neki, ott at kellett volna ulnom a fickohoz, mintsem varni a csodat.

2020. febr. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nem csak a vásárlás utáni kódról beszélek. Először be kell írni ugye a netbankba a kódot, hogy beléphessek, ez mindig így volt, rendben is volt, elég is volt eddig, de aztán változás történt, mégpedig az, hogy miután beírtam a netbankba a netbankos kódot szükség van még egy kódra, amit én sms-ben kapok meg. Tehát netbank kód+sms kód (legalábbis én így hívom.) Én nem kértem soha ilyen értesítőt, egyszer csak szükségessé vált.
2020. febr. 12. 18:14
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én tudom, hogy Te nem arról beszélsz (lásd 11-es válaszom), hanem 5,8 beszél arról.


Igen, október óta van ez a szigorítás.

2020. febr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én erstés vagyok és egyáltalán nem kapok sms kódot. Töltsd le az appot, egy érintéssel be lehet lépni meg jóváhagyni netbankos műveleteket és akkor megszabadulhatsz az smsektől.
2020. febr. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
16-ossal értek egyet, én is így használom!
2020. febr. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Raifeisennél és k&h-nál van bankszámlám. Mindkettőnek vann appja, appon belül qr-kód leolvasó. Qr-kóddal símán belépünk, nincsenek még egyéb sms-ben küldött kódok. Erstét nem ismerem, de többen ajánlják neked itt az appot.
2020. febr. 13. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor letöltöm az appot.
2020. febr. 13. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!