Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A vállalkozó nem készült el...

Szerdi Szabi kérdése:

A vállalkozó nem készült el időre. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Lakás felújításra kértem fel egy vállalkozót. (Tetőhéjazat, víz, központi fűtés). Az igazából hogy nem keszült el időre az egy dolog. De amit megcsinált az is olyan hogy köszönőviszonyban sem volt azzal amiben megállapodtunk. Szóltam neki és megcsinálta rendesen. Elsőre nem ment neki. Itt már lejött hogy lövese sincs hogy mit csinál. Ennek ellenére még követel rajtam pénzt. Az árajánlatban szereplő összeget már megkapta. Plusz visszamontam festest burkolast ilyesmit. Külön az árajánlaton kívül kertem még egy puffertartály beszerelesét a fűtesrendszerbe. Ezt egy olyan dátummal ellátott árajánlattal adta át aláírás nelkül pecsét nélkül ami nem valós mert akkor azon a napon még nemnis tudta hogy én ilyet szeretnék. A villanyszerelésen kívül nincs szakiranyú végzettsége. Mivel ismerős a fickó, ezert a szerződesben NEM szereplő kötbér felett átsiklottunk, nem vettük eszre hogy nem szerepel benne, megbiztunk benne. Mit tehetek?

2020. febr. 26. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt teheted, hogy legközelebb nem bízol meg kókány ismerőst, hanem észben tartod, hogy olcsó húsnak híg a leve.
2020. febr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ok. Erre magam is rájöttem. De jogilag tehetek valamit? Másokat ne szivasson már egy ilyen "ember"!
2020. febr. 26. 12:14
 3/4 anonim ***** válasza:
A szerződés szerint tud mindkét fél eljárni, ezt lehet tenni. Ha abban késedelmes teljesítés esetére nincsen rendelkezés, akkor így jártatok.
2020. febr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jogilag???

Azzal köt szerződést, és arra, amire a vállalkozóija alapján van jogosultsága.

Nem követheted nyomon, hogy ő kinek ad árajánlatot, kihez megy el dolgozni. Lehallgatni nem tudod a hívásait.

Ismerősöknek elmesélheted, ők majd bőszen bólogatnak, hogy igazad van, nagyon ügyes vagy, de ők már úgy fogják ezt továbbmesélni, hogy mekkora birka vagy, minek bíztál villanyszerelőre tetőfedést.

Nyilvánosan nem ócsárolhatod, pl. facebook-bejegyzésben, mert beperelhet jó hírnév megsértéséért.

Most csak a sértettség beszél belőled, tönkre akarod tenni az üzletét. Amit tudott, megcsinált, végül jó lett, te kifizetted. Ennyi. Vége.

Több pénzt én sem adnék neki, az nem az én saram, hogy ő elsőre elcseszte, és ez neki plusz idő meg plusz anyagköltség. Ezek egy induló vállalkozás gyerekbetegségei, majd rájön, hogy olyasmit nem kell elvállalni, amihez nem ért. Ezzel lehet indokolni is, ha zaklatna. Illetve ugye ott a szerződés is, az elvégzett munkárt x bér jár, ő milyen alapon vár el többet?

A többi munkát - ha eddig nem tetted meg - hivatalos formában mondd vissza, ne csak szóban. Legalább egy a-meil legyen róla, hogy mivel határidőre nem végezte el, így ez szerződésszegésnek minősül, az eddigieket kifizetted, a további teljesítéstől elállsz.

És engedd el, illetve remélem, mindketten tanultatok belőle.

2020. febr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!