Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy hitelem 300. 000-et...

Van egy hitelem 300. 000-et visszafizettem de még 1.2m ft al tartozok de megszűnt a munkahelyem. Hogyan tudják behajtani?

Figyelt kérdés
A nevemen nincs semmi. Egy ismerősömhöz vagyok bejelentve állandóra. Őtőle elvehetnek valamit annak okán hogy nála lakok? Vagy rajtam milyen módon tudják behajtani? Kerem a hozzaerto embereket hogy minden kerdesemre valaszoljanak. Koszonom
2020. febr. 27. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem, mástól nem, csak tőled.


Először inkasszó megy a bankszámládra, majd a bejelentett fizetésedből fogjáp csapolni a maradékot.

2020. febr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Hogyan tudják behajtani?"

Ha nincs semmid, akkor sehogy.


"Egy ismerősömhöz vagyok bejelentve állandóra. Őtőle elvehetnek valamit"

Elméletileg ha nem tudja bizonyítani, hogy az Övé, akkor feltételezhető, hogy a Tied is lehet akár. Így az éppen kinézett ingóság lefoglalható a Te tartozásodra, és idővel értékesíthető.

A végrehajtók ilyenbe nem nagyon mennek bele, mert adott esetben igényperre is sor kerülhet, ott pedig mindkét fél részéről nehéz a bizonyítás.

Általában az az ingatlan ideális ingófoglalás szempontjából, amiben van tulajdonrésze az adósnak is.

Arról már nem is beszélve, hogy piacképes ingóságokat keresnek, tehát nem foglalnak mindent, és törvényileg sem foglalhatnak akármit.


Ha behajthatatlan a tartozás, akkor "pihentetik" az ügyet, és ha lesz bármi, amiből hajtható (pld. lesz béred), akkor a hitelező kérésére folytatják a végrehajtást.

2020. febr. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!