Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek most belendül a PMÁP?

Szerintetek most belendül a PMÁP?

Figyelt kérdés
Most a járvány után fog beindulni az infláció. Nem is érdemes a szuper állampapírt venni jelenleg?

2020. márc. 12. 11:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Eddig se volt érdemes azt venni. Ha forintod van jobb lehet, ha devizád, akkor ilyenekbe nem is érdemes gondolkodni. :-)
2020. márc. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

1millió forintnál a PMÁP havi kb 1000forinttal hoz többet, mint a MÁP+ 2-5 éves távon.

Én inkább maradok a MÁP+nál, ennyit megér nekem a likviditás.

2020. márc. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
MÁP+ minden megtakarításomat abban tartom,ahogy fentébb írták a likviditás megér pár ezer FT veszteséget.
2020. márc. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
Ifjutitán, ugyan mit jelent 1,8% likviditás akkor amikor még az inflációt sem éri el a hozam? Aki likviditást akar, az nem köti meg magát 5 évre eleve. Egy besült( bár borítékolható volt előre, hiszen az inflát az alakítja, akinek adod a pénzt :-)) ) túlmarketingelt papírba betették sokan a pénzüket, most meg magyarázzák a bizonyítványt sok sületlenséggel.Likviditás kontra 5 éves befektetés. Akinek eleve pmápja volt át se tette. Devizában meg kevésbé vagy kiszolgáltatva a hitelezett "kénye-kedvének", mert marginális rá a hatása. Likvid tőkeként meg bármikor hozzáférsz vagy épp naponta vásárolhatsz kevesebb devizából is ugyanazt magasabb árfolyam esetén, amit a máp+ hozamából már meg se tudnál venni lejáratkor az infláció miatt.
2020. márc. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

"Aki likviditást akar, az nem köti meg magát 5 évre eleve"


MÁP+-al nem is köti meg magát az ember 5 évre, csak annyi a futamideje. Bármikor ki lehet venni minimális (kamat)veszteséggel, kamatjóváíráskor pedig veszteség nélkül.

Vagy te most melyikről beszélsz?

2020. márc. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%
Én arról, amikor valaki 5 évre tervez egy kalkulált hozamot, ami nem követi az inflációt, az általában nem azért fogja lekötni 5 évre a pénzét, hogy bármikor feltörje és elveszítse a kalkulált kamatokat plusz a visszavásárlással járó veszteséget, egy esetleges infláció alatti hozammal. Akinek ez befektetés, az szerintem önmaga sem értelmezi a befektetést magát reálisan.
2020. márc. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

#6 én úgy látom rajtad kívül még csak nem is említette senki a befektetés szót.


Én speciel leszarom az inflációt, csak azért veszek állampapírt, mert nincs vele semmi dolgom és jobb, mintha csak állna a pénz a számlámon. Amikor kell, kiveszem.

2020. márc. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

"Én speciel leszarom az inflációt, csak azért veszek állampapírt, mert nincs vele semmi dolgom és jobb, mintha csak állna a pénz a számlámon. Amikor kell, kiveszem."


Dettó, MÁP+ olyan mint egy lekötött bankbetét, amit bármikor fel lehet törni. De legalább egy minimális kamat van rajta ahhoz képest mintha csak a bankszámlán lenne. :)

Például a Cetelem megtakarítási számla lekötés nélkül fizet 1%-ot. Ez meg 3,5-3.75-öt. És kb ugyanannyira hozzáférhető mindkettő.


A PMÁP valamennyivel többet hozna talán már 2 éves távon is, de ha meg fél év múlva fel kell törni, akkor meg kevesebbet a MÁP+hoz képest. Inkább lemondok a PMÁP extra hozamáról.

2020. márc. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Tehát akkor felesleges is a 25%, nem?! :-))
2020. márc. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Amint lesz egy 25%-os lehetőségem boldogan fogom a MÁP+t visszaváltani. Addig jól elvan ott a pénz.
2020. márc. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!