Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitelhez, nem lesz...

Babaváró hitelhez, nem lesz meg a 3 éves tb jogviszony a járvány miatt. Ezt elfogják nézni?

Figyelt kérdés
Jövő év augusztusáig kell dolgoznom, hogy meglegyen a folyamatos 3 éves tb jogviszonyom. Azonban 1 hete a kialakult járvány miatt, munkanélküli lettem, csak az álláskeresési járadékra számíthatok, nyílván önhibámon kívül. Ezt vajon figyelembe fogják venni vagy tesznek rá?
2020. márc. 21. 17:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, amúgy sem fognak olyan nagy örömmel rossz adósnak hitelt nyújtani a bankok. Plane nem jövedelem nélkül
2020. márc. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%

Az álláskeresési idején is biztosított vagy, így az beleszámít a 3 évbe.

Hogy elnézik-e, ha utána se lesz munkád, az majd akkor kiderül. Személy szerint azt gondolom, nem, de erről most csak találgatni lehetne.

2020. márc. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tehát még kb. másfél éved van még a babaváró hitelig? Nem akarlak elkeseríteni, de most, amikor napról napra, óráról órára változik az élet, a rendelkezések, akkor könnyen lehet, hogy addigra már nem is lesz babaváró hitel.
2020. márc. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Éppen omlik összefele a világgazdaság, és te hitelt akarsz? Komolyan?
2020. márc. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Csak kérdeztem. Előbb utóbb muszáj lesz valamilyen hitel mint mindenki másnak, mert nem csücsül a zsebemben több milla.
2020. márc. 21. 21:56
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kettes, rosszul mondtad.

TB-biztositott vagy, ez igaz, de a TB-re valo jogosultsag nem egyenlo a TB-s jogviszonnyal.

Tudom, 31 nap volt ket munkahely kozott, ezert dobtak vissza. A TB-biztositottsagom elt, csak a jogviszony nem, igy hat nem voltam jogosult.

2020. márc. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

"Azonban 1 hete a kialakult járvány miatt, munkanélküli lettem,"


Emiatt ne aggódj, mert 30 nap szünet belefér. Nekem volt kb egy hét szünet két munkahely között de simán megadták.


Arra kéne most koncentrálnod, hogy gyorsan találj új munkát. Kereskedelem vagy futárkodás most nagyon megy.

2020. márc. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%

Előbb utóbb muszáj lesz valamilyen hitel mint mindenki másnak, mert nem csücsül a zsebemben több milla.


Ezért is buknak be a hitelek sorra.


Megtakarítás nincs, de milliós hiteleket felvesznek az emberek pláne jövőbeni gyerekkel.

2020. márc. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Elfogadják el az álláskeresésit:

[link]

A bruttóból vonják a járulékot, nem csak ellátásra vagy jogosult, hanem biztosított vagy.

A csillagozott részt nem tudtam, lehet, ez vonatkozott rád:

"A vastaggal szedettek az utolsó 180 napos időszakban is elfogadhatók." Az álláskeresési pedig nincs vastaggal szedve, szóval ha az igénylást megelőző félévben voltál munkanélküli, akkor az valóban nem számít.

2020. márc. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bak Norbert elnézésedet kérem hogy csak 1 millió forintom van és merészelem azt igényelni, ami nélkül nem tudnék lépni sehova. Akinek nincs több milliós megtakarítása ássa el magát és be merészeljen hitelt félve ni?
2020. márc. 22. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!