Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Áruhitelnél kérnek önrészt?

Áruhitelnél kérnek önrészt?

Figyelt kérdés
Venni akarok áruhitelre egy laptopot az Euronicsban 300ezer forint és hogy működik? bemegyek és viszem a bankszámlakivonatot... aláírom amit kell és vihetem is a laptopot vagy fieztni kell valamit?!

2020. márc. 24. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Általában a megvásárolt árunál feltüntetik, kérnek-e bizonyos összeget a megvásárláskor.

A bank is mérlegel, megadja-e neked az áruhitelt.

2020. márc. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MancsWolf ***** válasza:

Alapesetben ìgy van. Illetve KHR ben megnézik mi van veled. Ha negatívan szerepelsz nincs laptop, ha negatívban de passzív ( azaz voltál nem fizető de már rendezted) akkor valószínűleg nincs laptop de adhatnak. Illetve ha az igazolt jövedelmed 50% ánál több az ÖSSZES hiteled együttes törlesztője azt is hozzászámolva ami most lenne szintén nem lesz laptop.


Egyébként a múlt szerdai rendelet óta nem ad a legtöbb bank jelenleg hitelt az új portfóliók kidolgozásáig ( ugye jelenleg max 5,9% lehet a THM). Euronics partnere CIB és cofidis, CIB nem tudom, cofidis tuti nem ad, ügyfelük vagyok és küldték a mailt hogy egyenlőre szünetelnek.

2020. márc. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 MancsWolf ***** válasza:

Na megnéztem CIB:


"A Kormányrendeletnek megfelelő hitelkártya, folyószámlahitel, illetve személyi kölcsön termékek kialakítása folyamatban van, ezen termékek esetében új igénylés befogadására azok elkészültéig átmenetileg nincs lehetőség."


Szóval Euronicsban egyenlőre nem lesz laptopod hitelre. Nézelődj máshol hátha találsz olya helyet ahol olyan bank a partner ami jelenleg is ad. De szerintem magyarorszagon olyan bankot nem találsz egyenlőre.

2020. márc. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez fas..a Es akinek se penze se laptopja az meg bujjon el a vilagtol mert nekem most romlott el a laptopom de egyben egyosszegben aligha tudnek venni egy ujat es en online tanulok meg dolgozok amihez egy eros gep kell. Amugy probald meg a diakhitelt ha diak vagy ok tuti adnak.
2020. márc. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Voltam a media marktba és csak számlakivonat kellett 3havi munkabérről!
2020. márc. 24. 19:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezért érdemes mindig az adott helyen érdeklődni, és nem 100%-ra venni a gyakorin kapott válaszokat.
2020. márc. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem tudom,honnan vettétek a CIB-bankot..az Euronics nincs kapcsolatban a CIB-bel.Jelenleg Cetelem,Cofidis és Budapest Bank van..az igényléshez általában utolsó 3 havi bankszámlakivonat vagy munkáltatói igazolás szükséges,onnantól a banké a bírálat joga..az önrész mértéke a banktól és a vásárlás értékétől függ.De érdemesebb bemenni vagy telefonálni és tájékozódni,mert változnak a banki feltételek..
2020. máj. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!