Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nekem van egy saját tulajdo...

Ha nekem van egy saját tulajdonú ingatlanom, és lesz egy élettársam, vagy feleségem, akkor ha ő hitelt vesz fel a tudtom nélkül, de nem fizeti. Ráterhelhetik az én ingatlanomra? Vagy a fizetésemre? Veszélybe kerülhet a tulajdonom?

Figyelt kérdés

Pl: Személyi kölcsön esetében, vagy nagyobb hitel esetén.


Mik a lehetőségek (lehetőségei) ezügyben?



2020. márc. 26. 10:06
 1/4 A kérdező kommentje:
A vagyonjogi nyilatkozat aláíratása, védelmet nyújtana számomra illetve az ingatlanom / fizetésem számára ez ellen?
2020. márc. 26. 10:08
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha házasság előtt már megvolt az ingatlan, akkor az különvagyon, nem fogják megterhelni.

Kérdés, hogy "nagyobb hitelt" mire kaphat, és mennyit, ha nincs fedezete.

2020. márc. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pl: Vásárol egy 6 milliós autó 20% önerővel spórolt pénzből, de összetöri...
2020. márc. 26. 10:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Elméletben házassági vagyon közösség.

Viszont ha neki lesz vagy van tartozása , és tulajdonjoga nincs az ingatlanban akkor nincs mire terhelni.

A házassággal nem kap automatikusan tulajdonjogot.

2020. márc. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!