Szerintetek hogyan lehet feldolgozni, hogyha a devizahitel árfolyamvesztesége miatt az egész házat el kell adni, és semmivé lesz minden, amiért addig dolgoztál?

Figyelt kérdés
Ne azt írjátok, hogy "nem kellett volna hitelt felvenni", Mert ma nagyon kevés fiatal pár van, akik hitel nélkül el tudnák kezdeni az életüket, vagy gyereket szülnének az albérletbe... Sokan igenis átgondolták a hitelfelvételt, kalkuláltak a bevételekkel - kiadásokkal, számoltak azzal, hogy nőhet a részlet, de ne mondja senki, hogy forintra vetítve 1,5-szeres vagy 2-szeres tőkenövekményt reálisnak tartott volna a válság előtt...
2010. júl. 26. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenkinek másképp. Van, akit kevésbé megvisel, van, akit jobban. Én speciel depressziós lennék. Tudom,hogy mennyit kürcöltünk, még kész lett a ház, szóval belehalnék, ha elvinnék a fejem fölül, vagy el kellene adni. Szóval okosat nem tudok mondani. Sokat segít nyilván, ha az embernek nem egyedül kell végigcsinálni, hanem ott van a párja, barátok, család.
2010. júl. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sokféle tragédia létezik, de hogy ki hogyan éli meg, az egyén függő. Pl. akinek az árvíz elmosta mindenét, szintén elveszítette egy egész élet munkáját. Van, ahol háború dúl, ott nem csak az otthonukat, a szeretteiket is elveszítik az emberek. Tudom, hogy ezek szélsőséges példák, de létező példák.

Én is nyögöm a devizahitelemet, ráadásul elváltam közben, így a családom is szétesett.

Néha nem árt végiggondolni, mi a legfőbb értékünk és aszerint "kétségbeesni". Fájt, hogy elvesztettem a vagyonomat, ez tény, de jobban fájt, hogy szétesett a családom és még jobban fájna, ha megrokkannék, belebetegednék az egészbe, mert akkor esélyem se lenne talpra állni.

2010. júl. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyetértek Veletek! Amíg a család együtt van, és egészséges az ember, addig persze nem könnyű, de újra lehet kezdeni.
2010. júl. 26. 18:11
 4/6 anonim válasza:

Engem a saját szüleim forgattak ki a házamból egy adásvétellel.Semmi előjele nem volt hogy szarba se vesznek.Aztán apám elém állt és simán közölte hogy hazudtam,átbasztalak és az se érdekkel ha nem látlak többet.

Szoval 30 évesen mindent egyedül ujrakezdhetek mert biztam a szüleimben.

2010. júl. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajnálom, nagyon szomorú, hogy még a szüleidben is csalódnod kellett! :((

Tényleg igaz, hogy csak magára számíthat az ember. Ezért fontos olyan párt választani magunk mellé (mert a párunkat legalább mi választjuk, nem úgy mint a szüleinket, tesóinkat...), akiben egy életen át megbízunk.

2010. júl. 27. 09:04
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]

Feldolgozható ha beállsz a sorba és harcolsz a lakásodért.

Sokan vagyunk így, kellő tájékoztatásról itt olvashatsz.


[link]


[link]

2011. júl. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!