Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi igaz abból, hogy ha postán...

Mi igaz abból, hogy ha postán bankkártyával fizetem be a csekket, egyes csekkeknél készpénz felvétnek minősül, és ez elég magas plusz összeget jelenthet?

Figyelt kérdés
A postahivatalban a bultos hölgy nem tudott semmi információt adni. Azt mondta, nézzem meg a posta weboldalán. Ott sincs egyértelmű információ erről.

2020. márc. 31. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Régen annak számított, de most már nem.
2020. márc. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Már semmi.
2020. márc. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 subrette ***** válasza:
63%
Kártyás vásárlásnak számít. Nincs plusz költsége.
2020. márc. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Igen, régen valóban így volt. A világ legnagyobb és legundorítóbb lehúzása volt.
2020. márc. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

A Magyar Posta honlapján könnyen elérhető tájékoztatója szerint „A bankkártyával történő csekkbefizetés 2015. június 1-jétől kártyás vásárlási tranzakciónak minősül, amely a legtöbb bankkártya esetében ingyenes. A bankkártyával történő vásárlások után felszámított külön díjak és költségek tekintetében a kártyabirtokos számlavezető bankja adhat felvilágosítást.”


Igenám! Úgy másfél éve derült ki számomra, hogy nem minden csekk esetén. Például, lakásbiztosítás, életbiztosítás, személyi kölcsön, lakástakarékpénztár csekk bankkártyás befizetése a postai POS terminálokon készpénzfelvételnek minősült, aminek nem alacsony banki díja van. (Akkor is, ha ezzel együtt sem haladja meg a havi készpénzfelvételek száma a kettőt, és az összesített összege a 150-ezer Ft-ot.)

Akkor ennyiféle csekkről tudtam innen-onnan kideríteni, hogy nem kis díjú a postákon a kártyás befizetés.

Én, életbiztosítás fizetésekor tapasztaltam. A postás hölgy azt mondta, ő ezt nem tudja befolyásolni, úgy működik, ahogy. Érdeklődéseim során az is kiderült, hogy ha online postapontra rendelek csomagot (postán marad, ott veszem át), bankkártyás fizetéskor az is POS terminálos készpénzfelvételnek minősül, bár ez más téma.

Írtam a központi ügyfélszolgálatnak. Nagyon gyors választ kaptam: nem úgy van, ahogy írtam. Aztán, bankszámlakivonatos képküldéssel megmutattam, hogy, de. Kértem, hogy írják meg, hol találok a honlapjukon, a terméklapokon, ÁSZF-ben, vagy bárhol tájékoztatót. Jött egy mellébeszélős válasz, amit nyilván nem fogadtam el. Aztán még volt két levélváltás, egyre több gondolkodási időt használtak el; annyi derült ki, vagy nem tudják, vagy nem akarják megvallani, ha már ez fű alatt megy.

Aztán még azt is megtudtam, hogy a postapartner hivatalokban még rosszabb a dolog, ott mindenféle csekkbefizetés pénzfelvételnek minősül. De, még csak nem is látszik, hogy ahol voltam, nem „valódi” posta. Ugyanolyan Posta-cégér, és a posta még nagyobb is volt, mint a községünk „valódi” postája.

Az is tapasztaltam, hogy egyes postákon van saját készítésű papír, hogy melyik bankkártyás fizetés nem vásárlás, ha valaki tapasztalt gyanakvó, mint én, és firtatom, akkor tudnak tájékoztatni.


Ez, kb. másfél éve volt, tehát jónéhány évvel „A bankkártyával történő csekkbefizetés 2015. június 1-jétől kártyás vásárlási tranzakciónak minősül” tájékoztatás után.


Hogy napjainkban mi a helyzet, nem tudom; azóta nem fizetek postán bankkártyával. Online vásárláskor sem a tőlünk 150 m-re levő postát választom átvevőhelynek, hanem a 9-11 km-re levő üzemanyagtöltő-állomást, újságárust, fénymásoló szalont. Ott mindig vásárlás, és így számomra díjmenetes a bankkártyás fizetés a csomag átvételekor.


Tudni nem tudom, de bízni nem bízom abban, hogy most jobb a helyzet a postán.

2020. márc. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A csekkbefizetés évek óta vásárlásnak minősül. A kapott szlipen ebben az esetben a "számlafizetés" felirat szerepel. Ha ezért a bank felszámít valamit, ott reklamálj. A postán jellemzően a befektetési célú befizetések és a tényleges készpénzfelvételek díjkötelesek. Ezekben az esetekben azonban a szlipen a "készpénzfelvétel" felirat szerepel
2020. ápr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!