Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kérdésem a következő, házvásár...

Kérdésem a következő, házvásárláson gondolkodunk a férjemmel? Nekem 3 éve határozatlan szerződésem van egy nagy cégnél nettó 300ezret keresek. A férjem alapított egy kft-t lassan 2 éve. Lent a többi

Figyelt kérdés
Pluszos lett az első év mérlege, viszont fizetést nem adott magának az első évben, csak most januártól.Ezt a jövedelmet figyelembe fogják venni? (tudom kockázatos a hitelfelvétel, de jelenleg is drága albérletet fizetünk, a hitel kB kevesebb lenne.) köszönöm a válaszokat.

2020. ápr. 6. 15:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Mindkettőtöknek van fizetése, van stabilnak mondható jövedelme, erre mégis miért lenne kockázatos a hitel? Sajnos nem mindenkinek állnak jól a szülei, hogy megtámogassák egy házzal, vagy az árával, vagy az árának egy részével. Az emberek többségének kell hitel a házvásárláshoz. Nincs ebben semmi kockázat. Nyilván úgy kell a hitelt bevállalni, hogy legyen hozzá megtakarításotok, illetve olyan összegű hitelt vegyetek fel és olyan futamidőre, amit ki tudtok fizetni akkor is, ha netán a párod Kft.-je nem termelne profitot egy időben, vagy esetleg átmenetileg egyikőtök elveszítené az állását.

Sajnos baj bármikor történhet.

Amúgy meg minden banknál megvan, hogy az utolsó hány hónapot nézik munkaviszonyként, ha utolsó 3 hónapot kérnek mondjuk, akkor természetesen beleszámít a férjed január óta járó jövedelme.

2020. ápr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
10%
Az alberlet ára lehet dragabb de 25-30 ev eladositás plusz kiadások fejleeztések eseteben a saját dragabb . Banktól bereled egy szerződéssel amit barmikor felrúg beüt barmi es annyi . Ez nagyon kis pénz hitelre vagy kölcsönre .
2020. ápr. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Januártól van fizetése ? Hát elég necces hogy a bank 3 havi fizura adna valamit.
2020. ápr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, mivel saját vállalkozása van, így mivel az én fizetésemből kijöttünk, felesleges kiadás lett volna bejelenteni magát. De lassan 2 év lezárt évvel rendelkezik a cég, ami végig pluszos. Nyilván az én fizetésem figyelembe veszik, csak több hitelt kapnánk, ha az övét is hozzászámolják.
2020. ápr. 6. 16:09
 5/15 anonim ***** válasza:
56%
Értem, de a fekete munkát nem tudják fizeteskent elszámolni, azt, hogy o munkanélküli volt nem igazán veszik figyelembe.
2020. ápr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Értem amit mondasz, köszönöm is. De az nem fekete munka, ha a saját cégében minden járulékot kifizet, de nem ad magának fizetést. Megteheti, hogy kvázi ingyen dolgozik tulajdonosként , hiszen az én fizetésemből kijöttünk. De mivel a cég mostanra szép számokat hoz, nyilván a cél az volt, hogy legális jövedelem származom belőle és ez most jött el.
2020. ápr. 6. 16:16
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"de 25-30 ev eladositás plusz kiadások fejleeztések eseteben a saját dragabb"

25-30 évig is laknia kell valahol, ha nincs saját háza, akkor albérletben lakik, tehát miért is drágább a saját? Az albérlet tízezrekkel drágább, mint a hitel havi törlesztőrészlete. És az legalább 25-30 év után az övé lesz! Mellesleg miért kéne annyi évre eladósodni? Én 6 évre vettem fel szabadfelhasználású kölcsönt, volt milliós értékű megtakarításunk, így vettünk házat.

2020. ápr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, abszolút egyetértek, két lehetőség van. Vagy albérletben élsz életed végéig vagy felveszed a hitelt és a futamidő végén az ingatlan a tiéd. Ereje teljében lévő fiatal pár vagyunk, laknunk mindenképpen kell valahol, vállaljuk a hitel adta kockázatot.
2020. ápr. 6. 17:32
 9/15 anonim ***** válasza:

Húú, 56%-os, vannak bajok...


A saját drágább?

Időközben fizeted az albit is meg a sajátot is, tehát menet közben mindkettő pénzbe kerül. Durva, hogy az albi még többe fáj havonta, mint egy hiteltörlesztő...

De letelik a 20 év, és van egy tehermentes családi házad!

Albi esetén mid van? A nagy büdös semmi.

Mitől is jön ki drágábbra a saját?


Arról nem beszélve, hogy hol milyen lehetőségeid vannak.

Azt írtad, bármikor beüthet a krach... ez így is van.

Egy albérlet esetében pont nem érdekel senkit, hogy neked nincs pénzed. Fizess, vagy mehetsz a híd alá.

A hitel viszont biztonságosabb. Egyrészt már az elején köthetsz egy hitelbiztosítást, ez az én esetemben havi 2000 Ft lett volna. Ez azt jelenti, hogy 2000-rel többet fizetsz, cserébe ha elveszíted az állásod, fél évig, vagy egy évig, már nem is emlékszem, a bank átvállalja a törlesztőt. Azért ez elég jól hangzik!

A másik dolog, hogy ha bajba kerülsz, bármikor leülhetsz egyezkedni a bankkal. Vannak megoldások, szüneteltetik a hiteledet, közben persze kamatozik, de nem mondja fel a bank, nem kerülsz utcára. Eseteg a futamidő nő majd pár hónappal, de nyilván az a cél, hogy minél hamarabb elkezdhess újra törleszteni.

Mutass olyan főbérlőt, aki szó nélkül tűri, hogy fél évig nem fizetsz!


És amit már más is írt: a saját vállalkozás nem fekete munka!!!

Szerintem ne erőltesd a pénzügyes kategóriát, mert fogalmad sincs a témáról.


Kérdező: ez az infó viszont így kevés.

A te fizetésed nem rossz, 2 hónap múlva már a férjednek is lesz 6 havi bére, a kettő együtt rendben van, persze kérdés, hogy mennyit vennétek fel, és mennyitek van.

Mert erről nem írtál: az önerőtök megvan egyáltalán?

2020. ápr. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, az önerő már megvan. Egyéb hitelünk nincs. Nagyjából 20 milliós összegről beszélünk nagyságrendileg.
2020. ápr. 6. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!