Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kérdésem a következő, házvásár...

Kérdésem a következő, házvásárláson gondolkodunk a férjemmel? Nekem 3 éve határozatlan szerződésem van egy nagy cégnél nettó 300ezret keresek. A férjem alapított egy kft-t lassan 2 éve. Lent a többi

Figyelt kérdés
Pluszos lett az első év mérlege, viszont fizetést nem adott magának az első évben, csak most januártól.Ezt a jövedelmet figyelembe fogják venni? (tudom kockázatos a hitelfelvétel, de jelenleg is drága albérletet fizetünk, a hitel kB kevesebb lenne.) köszönöm a válaszokat.

2020. ápr. 6. 15:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
58%

9-es.. Köszönöm hogy rám gondoltál amikor a 2. hozzászólóra reagáltál de sajnos ezt nem én írtam ezért nem tudok veled vitába bocsátkozni.


Ellenben az enyémre is reagáltál:


"És amit már más is írt: a saját vállalkozás nem fekete munka!!!"



Szeretném felhívni a figyelmedet a kérdező a 4. hozzászólásában írta:

"Igen, mivel saját vállalkozása van, így mivel az én fizetésemből kijöttünk, felesleges kiadás lett volna bejelenteni magát."


Olvasod ?? Felesleges kiadás lett volna bejelenteni magát.


Bejelenteni magát, felesleges.. Ebből arra következtettem hogy nem volt bejelentve.

Wikiszótár : fekete munka

"Munkaügyi csalás; a kötelező adók és járulékok befizetése nélkül végzett nem hivatalos, hosszabb munka.

"


Ezek alapján ha nem bejelentve dolgozott akkor fekete munkát végzett.


Remélem segíthettem.

2020. ápr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nem fekete munka, hiszen járulék volt fizetve utána, csak a munkabért nem vette ki, nem csak papíron nem, hanem gyakorlatban sem , hiszen visszaforgattunk mindent a vállalkozásba. Tulajdonosként pedig dolgozhat a saját cégében fizetés nélkül. Ezen nem vitatkozom, hiszen egy könyvelő ezzel tisztában van, aki intézi a férjem ilyesfajta dolgait.

Felesleges ezen vitázni, hiszen a kérdésre nézve irreleváns az, hogy te mit gondolsz "fekete munkának"

2020. ápr. 6. 19:46
 13/15 A kérdező kommentje:
Elnézést, a nem bejelenteni magát, úgy értettem, hogy nem vett ki fizetést magának, ilyenkor "csak járulékot" kell fizetni utána. Félreérthető voltam, de később leírtam, hogy járulék fizetve volt.
2020. ápr. 6. 19:52
 14/15 anonim ***** válasza:
35%
9es ,naív vagy , klasszul leirtad a hitel reklámot , papiron ez megy . Elvileg . Az élet pedig rácáfol . Az sem mindegy hitelt vafg kölcsönt vesz fel . Milyen szerződése van ha hitelbiztosítek akkor aláirta hogy a banké és lejárat után koppanás és perelhet . Ez terjed el a mostani káosszal Biztos tudod hogy megy ez ....
2020. ápr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nézd, én nem reklámozok semmit, nekem van hitelem, van saját tapasztalatom, nem a levegőbe beszélek.

Viszont látom, hogy neked nincs, így csak gondolsz valamit, de személyesen nem éled meg.

Nem fűződik ahhoz érdekem, hogy bármit reklámozzak, mert nem pénzügyi területen dolgozom.

Egyedülálló nő vagyok, saját tulajdonnal, amit még pár évig fizetek ugyan, viszont utána az enyém lesz.

Hitel nélkül az életben nem lett volna saját házam, mert ha fizetek egy albérletet, egy fillért sem tudok félretenni mellette, az egy az egyben kidobott pénz lett volna. És szerintem az sem reklám, hogy biztonságos, a hitelesnek is vannak jogai, nem csak a bankoknak.


Azt írod, tudjuk, hogy megy ez. Nem, nem tudjuk. Mondjuk olyan katyvaszos volt a kommented, hogy tényleg nem tudom, mit akartál mondani. Arra gondolsz, hogy vannak pl. kilakoltatások?

Azért azt remélem tudod, hogy mire valaki odáig eljut, már évek óta nem fizeti a hitelét!

A hitel nem ajándék, hanem kölcsönpénz, amit szerződés szerint vissza kell fizetni. HA nem megy szerződés szerint, még akkor is vannak lehetőségek, nem kerülsz egyből a híd alá.

Évekig nem fizetni... aki így tesz, az meg is érdemli, hogy visszavegyék a házát, ez így fair.

De ha valaki albérletet nem fizet évekig, az sem lakhat ott jogszerűen is nyugalomban, szóval esküszöm nem értem, miért véded az albérletet.

2020. ápr. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!