Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valahogy tudok úgy utalni egy...

Valahogy tudok úgy utalni egy magánszemély bankszámlájára, hogy ne lássa a nevemet? Van erre mód?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az nem megoldható, hogy a fogadó neve ne látszódjék, de most az érdekelne hogy én utalhatok e valahogy úgy, akár valamilyen virtuális számlán keresztűl, hogy a fogadó fél ne tudhassa meg a nevem...
2020. ápr. 16. 17:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Kéne erre valami okos megoldás mert tényleg van amikor szívesen adna az ember de anonim akar lenni mert nem akarja, hogy mondjuk tömegesen kunyizzanak utána, vagy kiderüljön, hogy több pénze van, mint gondolják róla.


De ugyanakkor meg pénzmosas és terrorizmus finanszírozás akadalyozasa miatt ez nem tudom mennyire megvalósíthato.

Esetleg úgy, hogy az ügyfelek nem tudhatják, de a bankok a háttérben tudják, így tudnak ellenőrizni.

Ahogy például a másodlagos azonosítóval utalás esetén van jelenleg: a címzett ismeretlen tud lenni, be tud bújni bármilyen email cím mögé. A küldő csak az emailt ismeri. (a bankok a háttérben egyébként jóval többet, de az ügyfél csak az emailt)

Ugyanez kéne, csak fordítva, hogy a felado is lehessen bármilyen email cím.

2020. ápr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

8-asnak. 7-es vagyok:

Ezt írtam: " be tudsz fizettetni valaki mással a bankszámlájára pénzt"


Valaki mással... A valaki más pedig nem Ő lesz és nem az Ő neve fog befizetőként megjelenni a bizonylaton, hanem a valaki más neve.


Ha már annyira nem akarja, hogy kiderüljön. Nagyon más út nincs.

2020. ápr. 18. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!