Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért ilyen rossz a Provident...

Miért ilyen rossz a Provident híre?

Figyelt kérdés

Olvasgatom itt, hogy uzsora, meg hogy iszonyatos kamatok vannak. Itt valami nem stimmel akkor: ezek vagy régebbi infók, vagy téves/szándékosan téves adatok szerepelnek a weboldalukon, ami viszont meglepne. Ott ugyanis 5,9%-os THM-ről van szó, ami szinte semmi. Hogy behajtják, ha nem fizetsz - hát persze, hogy behajtják, nyilván ha hitelt veszel fel, akkor azt fizetned kell, ha pedig nem teszed, a szerződésedben foglaltaknak megfelelő retorzió ér. Azt hittem, ez nem nagy talány. Tudom, van ez az otthoni szolgáltatásuk, ami elképesztő áron fut, na de az egyáltalán nem kötelező, csak egy opció.


Kérdés a kérdésben, de ha már itt vagyok... Pár százezer forintos kölcsönre lenne szükségem, 400-450 ezer Ft körüli összegre. Nettó ~200-es fizetéssel, viszont mindössze 5 havi egybefüggő munkaviszonnyal megkapom vajon? Nyilván ezt tőlük kell megkérdeznem, és ez is lesz, de nem árt előre felmérni a terepet.


2020. ápr. 20. 19:44
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
57%

Ne csak a THM-et nézd, hanem a rejtett költségeket is...!

Meg azt is hogy X forint hitelre a végén konkrétan mekkora összeget fogsz visszafizetni!


Amúgy - ha szabad megkérdeznem - mi az a halaszthatatlan dolog, amit azonnal meg kell venned, és hajlandó vagy jóval többet kifizetni így hitellel, mintha szépen összerakosgatnád kp-ben, és akkor vennéd meg, amikor összgyűlt a pénz?

2020. ápr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
50%

Itt is 5,9 % a THM, és mégis horror a visszafizetendő összeg...


A kalkulátorukat használtam...


Kölcsönösszeg: 400 000 Ft

Futamidő: 15 hónap

Törlesztés összege: 40 760 Ft/hónap

Utolsó törlesztőrészlet összege: 40 760 Ft

Kamat: 15 400 Ft

Otthoni Szolgáltatás teljes díja: 160 000 Ft

Előrelátó Csomag díja: 36 000 Ft

THM: 5,9 %

Teljes visszafizetendő összeg: 611 400 Ft

2020. ápr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
91%

Azért annyi a THM, mert Viktor a koronavírus miatt ennyiben maximalizálta a személyi kölcsönök THMjét. Amúgy huszonsok-majdnemnegyven százalékok voltak a Providentnél.


Ott veszel fel, ahol akarsz, de én inkább egy bankot választanék.

2020. ápr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Na most itt az a baj, hogy te is bejelölted az otthoni és az előrelátó szolgáltatásokat, amik opcionálisak. Természetesen alapjáraton ezek be vannak jelölve, nyilván nem véletlenül, aztán meglepődnek az emberek, hogy ez micsoda - na de csak értően el kell olvasni, mit kérsz és mit írsz alá.


Egyébként szabad megkérdezned. Egy viszonylag olcsó autót vennék, mivel az enyém bontóba fog vonulni hamarosan. Mivel összesen pár tízezerrel többet kell visszafizetni a hitelre, így inkább felvenném ezt, minthogy hónapokig gyűjtögessek. Félre tudok tenni viszonylag sokat, szóval a visszafizetés nem okoz gondot, de MOST találtam egy jó ajánlatot, nem 4 hónap múlva fogok. Vagyis lehet persze, hogy akkor is, de ez az autó kell. Márpedig ez valószínűleg két hét múlva sem lesz már eladó, nemhogy júliusban.

2020. ápr. 20. 20:14
 5/33 A kérdező kommentje:

@3

Jaaa! Jaaa! Oké, így már tárgytalan. Mivel még pár hete sem gondoltam, hogy fel kell vennem hitelt, így őszintén szólva lemaradtam erről az intézkedésről. Jó, hát ebben az esetben érthető. Bankhoz egyedül azért nem fordulok, mert még nincs meg 6 hónapos a munkaviszonyom, és bár ez elvileg nem kizáró ok, most állítólag az OTP-nél nem szívesen adnak egy petákot se senkinek.

2020. ápr. 20. 20:16
 6/33 anonim ***** válasza:
50%
Én lakáshitelt vettem fel 4 hónap után, szal szerintem nem para, csak pár bank kér 6 hónapot.
2020. ápr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Ja, az teljesen jó akkor, meg ugye ez nem is több millió, hanem max fél. Csak, mondom, most a vészhelyzet miatt visszafogták magukat a bankok, ettől félek. Igaz vállalkozó, de cimborám sem kapott, mindig másra hivatkozva utasítják el az igénylését, mígnem pletykaszinten azt tudta meg, hogy nem AKARNAK a bankok személyi kölcsönt adni senkinek jelenleg. Viszont nem hülye tipp valóban, hogy előbb a bankomnál is érdemes lenne talán futnom egy kört, ha már úgyis számlakivonatot kell kérnem tőlük. Annyit megér, hogy max visszautasítsák az igénylésemet, csak nem akarom húzni az időt, erre az autóra tényleg le fognak csapni napokon belül akár.
2020. ápr. 20. 21:35
 8/33 anonim ***** válasza:

A bankok jelenleg csak jelzáloghitelt adnak.

Egyébként autóra inkább viszhitelt érdemesebb felvenni , a Provident drágább.

A viszhitelnel a megvasarolando autó a fedezet , opció van bejegyezve a kocsira , ha nem fizetsz , felteszik egy trelerre és elviszik.

2020. ápr. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

A Provident köteles 5,9%-on kínálni a személyi kölcsönt, de egyáltalán nem köteles meg is kötni a szerződést.


És nettó 200-zal és 5 havi munkaviszonnyal én nem bízbék abban, hogy meg is kapom a hitelt.

2020. ápr. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Az 5,9% a veszélyhelyzet végéig tart csak, utána kamat periodusaal szabadon változhatnak a kamatok Providentnél is, máshol is.


Nekünk van most is 3 providentünk, abból kettőt nyárig kilövök a moratórium alatt jo eséllyel.A páromét meg dec 31-ig vagy legalább a felére csökkentjük. Csak az övé magas thmes a többi 8-9% volt ( útravaló) már a virus előtt is. De kaptunk már 3 hónapra 0%-ost is tőlük a nullajóval 2 vagy 3 éve. Mivel átlag + 45% -al forgatjuk meg ezeket a pénzeket nem okoz gondot a heti otthon szolgáltatással sem a fizetése ezeknek.Most annyi a gubanc hogy zárva az üzlet így kértük a moratoriumot rá. Ugyanakkor a lejáró megtakarításból meg ki tudjuk fizetni a teljes összeget majd pár hét múlva.


Előnye hogy rugalmas, ha már visszafizettél hitelt , meg jobb adós vagy szinte minden évben bedob valami banki kamatokhoz hasonló konstrukciót vagy még kedvezőbbet is kisebb összegekre, 1 millióig a bírálat kb 3 perc másnap , meg kapod a pénzt is.

2020. ápr. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!