Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jó ötlet lenne kiváltani a...

Jó ötlet lenne kiváltani a folyószámlahitelt személyi kölcsönnel?

Figyelt kérdés
Van egy 400.000 Ft összegű folyószámlahitelem, amely miatt minden hónapban levonnak kb 7000 Ft hitelkamatot de így nem csökken a hitel összege. Arra gondoltam, hogy veszek fel ugyanilyen összegben kölcsönt, kinullázom a folyószámlahitelt, és öt év alatt hasonló törlesztőrészletekkel, mint amennyi a hitelkamat, visszafizetném a kölcsönt. Ez így jó ötlet?

2020. ápr. 23. 10:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
A semminél jobb. Én nagyobb. Összegekben fizetném vissza, mondjuk egy év alatt. 400 ezer nem olyan sok pénz.
2020. ápr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

A leírásod szerint 400 ezer forint folyószámlahitelre vonnak havonta 7000 forint kamatot. Ez kb 20-22% THM-nek felel meg. Egy találomra kiválaszott bank által ajánlott személyi kölcsönöket megnézve, a THM a személyi kölcsönnék is 20% körül alakul. Vagyis ha személyi kölcsönt veszel fel, nem lesz kevesebb a visszafizetendő kamat, szerintem ezzel a trükkel semmit nem fogsz nyerni.


Avagy máshogy megfogalmazva: Ha most havi 7 ezer forint kamatot vonnak le a kölcsönödért, és nem sikerül ennél több pénzt rajta hagyni hó végén, azaz nem sikerül a kihasznált hitelkeretedet csökkentetni rendszeres takarékoskodás útján, akkor a személyi hiteledet sem fogod tudni visszafizetni, mivel annak törtlesztőrészlete szintén magasabb lesz, mint havi 7 ezer forint (22% THM-mel 5 évre kb 18 ezer forint).


Ha viszont most is félre tudsz tenni annyi pénzt, hogy a folyószámlahitel kamatján felül még több pénzt rajtahagyj a folyószámládon, mondjuk a 7 ezer forintos kamaton felül még 11 ezer forintot, akkor ugyan ott vagy, mintha a személyi kölcsönödet fizetnéd, 5 év alatt így is le fog menni a folyószámládon felhasznált hitelkereted 0 forintra.

2020. ápr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
43%
Hol 20 százalék a személyi kölcsön kamata? Egyrészt momentán 5.9ben van maximalizálva. Másrészt előtte is 8 körül volt.
2020. ápr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

"Egyrészt momentán 5.9ben van maximalizálva."


Ezert nemigen adnak a bankok szemelyi kolcsont.


"Másrészt előtte is 8 körül volt."


Ha tudtal bevonni ingatlan fedezetet vagy volt valami egyeb szorsabb kotodesed a bankhoz, lekotott nagyobb befektetes naluk, akarmi.

2020. ápr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
40%
Sima ügyfél vagyok a K&Hnál, annyi, hogy oda utaltatom a fizetésem. Kb 3 perc alatt igényeltem online, applikációból, azonnal át is utalták. Ez egy szombati nap volt amúgy. 7.9% a thm.
2020. ápr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%

OTP 22% THM

[link]

ERSTE 16% THM

[link]


Mondjuk figyelmetlen voltam, mert az OTP kalkulátorba hiába írtam be, hogy 400 ezer forint az összeg, a minimum amit fel lehet venni, az 700 ezer és erre át is állt a csúszka és ere vonatkoztatta az általam elmített 18 ezres törlesztőt. A valós törlesztő (ERSTE kalkulátor) 9200 forint körül akalul.

De a gondolatmenet továbbra is áll: Ha most sem tudsz annyi pénzt felrerakni, hogy a kamat törlesztésen felül törlessz a tőkédből is, akkor a személyi hitel törlesztőrészletét sem fogod tudni fizetni. Ha pedig most is félre tudsz tenni annyit, hogy a kamaton felül törlessz tőkét is, akkor a személyi hitellel sem jársz feltétlenül jobban.

2020. ápr. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%

[link]


Cib 11, K&H 12, mindkettő törlesztője 8600 környékén van 5 évre.

2020. ápr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%

"Cib 11, K&H 12, mindkettő törlesztője 8600 környékén van 5 évre."


Persze, nezd meg, hogy milyen kereso felteteleket adtal meg. :)

2020. ápr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%
Azt, hogy odautaltatja a bérét. Kivettem, hogy 250 felett van a fizetése. A link az alap keresőt hozza fel. De állítsd be a 400at 5 évre.
2020. ápr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

Akkor nezd meg a CIB honlapjan pl.: [link]


"2020.12.31-ig: 5,65%, THM:5,88%

2021.01.01-től: A jövedelemjóváírás összegétől függően 7,77%-18,99%-ig, THM: 8,17-21,05%"


A COVID-intezkedesek miatt iden nagyon alacsony a THM, de pont ezert nagyon ovatosan adnak a bankok szemelyi kolcsont, hacsak nincs valami komolyabb kotodese a bankhoz, mint irtam. A kerdezonek gyakorlatilag targytalan.

2020. ápr. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!