Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ennyi diákhitelt visszafizetni?

Ennyi diákhitelt visszafizetni?

Figyelt kérdés

Pontosan 2 millió ft diákhitelem van.

Önköltségesen tanulok,egy félévet fizettem diákhitelból,utána anyukám fizette.

Viszont a többi az szabad felhasználású sajnos. Gyakornokként dolgozom a szakmában egy jó cégnél,de így suli mellett heti 20 órában nem keresek sokat,ezért muszáj volt felvennem,mert nem tudtam volna máskülönben megélni. Amya ebben már nem tudott segíteni.

Még 1 évem van az egyetemen, sajnos muszáj lesz akkor is felvennem valamennyit,kb 2,5 millió tartozásom lesz mire végzek. :/ vissza lehet ezt fizetni szerintetek? Anya azt mondta megpróbál majd segíteni.

Igazából elmehettem volna pincérkedni valami belvárosi helyre vagy ilyesmi,ott többet kerestem volna. De nekem fontos volt hogy a vazdasági szakmámban legyen tapasztalatom.

Elcsesztem?:(

21L



2020. ápr. 27. 11:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Akkor ezt tudd, hogy két részleted lesz az elején, míg a 250ezret le nem tudod. Viszont mivel az kamatmentes, gyorsan fog menni szerencsére. :)
2020. ápr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Rendben,köszi:)
2020. ápr. 27. 12:14
 13/19 anonim ***** válasza:

5.


Egyik sem. Egy ismerősöm az egyetemről volt már kint korábbi években és ő ajánlgatta az ismerősi körében (jófejségből, mindenféle ellenszolgáltatás nélkül). Tudom, hogy nem kapott érte semmit, mert később én is ajánlottam be ahhoz a céghez saját ismerőseimet nyári munkára, akiknek kellett a pénz.


Ennyi volt, hogy írni kellett a cég HR-esének, hogy jelentkezel, kellett önéletrajzot küldeni, aztán írták hogy mikorra repülj. (Csoportosan mentünk együtt a haver és más egyéb magyarok.)

2020. ápr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Köszi, 13-as :-)
2020. ápr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nekem 1-es van. (Összesen azt hiszem 600.000 ft - 2 félév)

Szerintem korrektek, a fizetéshez viszonyítva 4%ot vonnak le. Kezdő fizetésem van így nagyon alacsony a törlesztőm, de havonta törlesztek ezen felül plusszba, hogy hamarabb vége legyen mert 2 év múlva szeretnénk lakáshitelt felvenni, ahhoz pedig hátrány, ha már van más hitel.

2020. ápr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csináltad.


Nekem is fel kellett vennem, mert bár államin tanultam, a szüleim nulla forinttal járultak hozzá a tanulmányaimhoz. Ezt úgy kell érteni, hogy 18 évesen elköltöztem, és onnantól ha hazamentem, még kaját is magamnak kellett vennem, nemhogy egész hétre csomagoljon anyuci kaját, mint másoknak.


Egy szó mint száz, 2,5millió volt nekem is a vége. Most 32 vagyok, már csak 900 ezer van. Szóval kopik szépen.

2020. ápr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Semmit nem csesztél el. Nekem is kb 2.6 millió a tartozásom, na és akkor mi van? :)

Szereztem egy szakmát, havi 9 ezer forinttal törlesztem (visszavettem). Tudom, hogy életem végéig kell fizetnem, de minimum 30 éven át, de pont nem érdekel. Nem nagy összeggel kell törleszteni.

Ráadásul ha családod lesz, kapsz ugye pénzt, és ha nincs rá kimondottan nagy szükséged, akkor abból kifizeted.

Anyudat meg ne vidd emiatt csődbe, aprándonként törleszd.

2020. ápr. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem egész életedben 9 ezer lesz azért. Én idén 47ezret fizetek pl. Szóval ha megszalad a fizud, megy fel ez is.
2020. ápr. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Csatlakozva 18-ashoz: meg nem árt azért egy kicsit többet fizetni, mint a havi kötelező minimum, mert úgy gyorsabban fogy a hitel.
2020. ápr. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!