Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A jelenlegi moratórium azt...

A jelenlegi moratórium azt jelenti, hogy a tőke növekedése megmarad, ám nem kell törleszteni, vagy azt jelenti, hogy a tőketartozást is befagyasztják, ahogy a törlesztési kötelezettséget?

Figyelt kérdés
Pl. ha most nekem van 1 millió forint tartozásom, akkor a moratórium igénybe vételével január 1-jén is 1 millió forint adósságom lesz, vagy több lesz ezzel a 8 hónapnyi kamattal?

2020. máj. 1. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megmondták a mai kormányinfón is, hogy a kamat az megy.
2020. máj. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A kamatot ki kell fizetned utólag, egyenlő részletekben.

Kamatos kamatot nem kérhetnek rá.


A lényeg, hogy több lesz.

2020. máj. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szóval az idei évben felhalmozódott kamat nem tőkésedik, és után nem kell kamatot fizetni, csak simán ki kell majd perkálni?
2020. máj. 1. 21:51
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
A moratórium idejére is felszámítják a kamatokat, de kifizetni úgy kell, hogy meghosszabbodik a hitel futamideje, így a havi törlesztőrészlet nem emelkedik.
2020. máj. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem teljesen mindegy, hogy a havi törlesztő emelkedik, vagy a futamidő? Ne beszélj már félre, légy szíves!
2020. máj. 1. 23:03
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

"Szóval az idei évben felhalmozódott kamat nem tőkésedik, és után nem kell kamatot fizetni, csak simán ki kell majd perkálni?"


Nem tőkésedik a kamat. De ki kell fizetni egyenlő havi részletekben, ezért meghosszabbodik a futamidő.


Ha tőkésedne, akkor pl 24 hónappal hosszabbodna a futamidő, ha nem tőkésedik, akkor meg csak 10 hónappal. Nem mindegy.

Ez egy példa, de kb ilyenek lehetnek az arányok.

2020. máj. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
22.47-es vagyok. Nem félrebeszéltem, csak tájékoztattalak arról, hogy igen, nőni fog az összköltség moratórium esetén és arról is, hogyan kell majd ezt a többlet költséget kifizetni. Bocs, ha ez számodra nem volt egyértelmű.
2020. máj. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Attól is függ, melyik banknál vagy. A drága kedves OTP a mai napig nem tudja megmondani, hogy pontosan milyen mértékű kamat és járulékos költség fog ráterhelődni, csak azt hajtják, hogy lesz rajta. Többször kértem őket, hogy legalább irányt mondjanak, egy megközelítőleges százalék arányt vagy valamit, de nem. Azt sem tudják megmondani, hogy a már lezárt hónapot (április) mennyi kamat és járulékos költség terheli. Azzal nyaggattak, hogy nyilatkozzam fizetem vagy sem. Én erre mondtam, hogy de látni kellene, hogy az 50.000res törlesztőmre mennyit tesznek rá. Ugyanis ha havi 2000-3000 ft-ot (amiben biztos vagyok, hogy nem) akkor inkább nem fizeti az ember csak januártól. De ha 40.000ret rátolnak a meglévő 50.000-re havi bontásban, akkor amint munkahelyet találok fizetném tovább, mert hiába nem emelkedik a törlesztő, nem szeretném ha még egy évvel kitolódna. Szóval nonszensz, hogy nem tudnak egy körül-belüli irányvonalat sem mondani, csak hogy ne aggódjak, biztosan lesz rajta. Kösz.
2020. máj. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Teljesen mindegy, hogy nem emelkedik a törlesztő. Kit érdekel, mennyi lesz a törlesztő, ha összességében még többet fizetsz vissza?

Ez a rohadt nagy átb@szás, hogy a bankok is próbálják hülyének nézni az embereket.

2020. máj. 22. 12:57
 10/11 anonim ***** válasza:

Felvettél egy hitelt, vállaltad, hogy kamatot fizetsz rá addig, míg nem értél a visszafizetés végére. Nyilván ez neked megérte akkor, különben nem vetted volna fel.


A moratórium azt jelenti, hogy lehetőséged van rá, hogy egy ideig ne fizesd.

Nem jelenti azt, hogy nem kell kifizetned a hitelt, se azt, hogy egy részét elengedik.


Amíg nem fizeted a hitelt addig is kamat az van.


Ez nem átverés.

Eldöntheted, hogy fizeted az eredeti szerződés szerint.

Vagy egy ideig nem akarod fizetni, ekkor az arra az időszakra eső kamatot teljesen jogos, hogy ki kell fizetned.


Átverés akkor van, ha utólag többet akarnak majd beszedni, mint ami jogos. Amikor majd kiküldik az új számokat, akkor át kell nézni.

2020. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!